13. prosince 2019
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit pot-pourri?

Ačkoliv je pro někoho sušené kvítí (pot-pourri) mrtvé kvítí, má tento způsob výzdoby mnoho svých příznivců. Během deštivých podzimních dnů nebo chladných zimních večerů připomíná pot-pourri svou vůní léto, které je v nedohlednu. Pot-pourri se však dá vyrobit i z jiných rostlin, než jsou letní květiny a protože se blíží Vánoce, poradíme vám, jak si zhotovit vánoční pot-pourri. Vánoční vůně navodí tu správnou atmosféru a navíc máte krásnou vánoční dekoraci, zcela podle svých představ.

Co budete potřebovat?

K výrobě vánočního pot-pourri budete potřebovat vhodnou mísu, přírodní produkty a 5 kapek oblíbeného éterického oleje.

Výběr „materiálu“ je zcela na vás. Do vánočního pot-pourri se hodí kaštany, větvičky jehličnanů, bukvice, žaludy, ořechové skořápky, kousky cesmíny, koření (např. celá skořice, hřebíček, anýz, badyán apod.), sušená jablka, pomeranče či citrony (nakrájené na kolečka), mech, ozdoby vyřezané z březové kůry, hobliny z cedrového, cypřišového či jalovcového dřeva, případně další přírodní dekorace. Nezapomeňte, že vše musí být zcela usušené, jinak vám vaše pot-pourri začne plasnivět a vaše námaha bude zbytečná.

Pokud vám nevoní éterické oleje připomínající jehličnaté stromy, můžete použít ovocné citrusové vůně nebo vanilku.

Jak na to?

  1. Větvičky a lístky pokládejte na mísu jako první, na ně položte kaštany, šišky a šípky a větší kousky skořice. Nakonec dejte koření, sušené ovoce a sušenou březovou kůru.
  2. Připravené pot-pourri pokapejte éterickým olejem. když olej po čase vyprchá, své pot-pourri pokapejte znovu.
  3. Když chcete pot-pourri darovat, jednoduše ho zabalte do celofánového sáčku a ozdobte vhodnou mašlí.
  4. K vytvoření pot-pourri se dá prakticky použít cokoliv z rostlinné říše. Myslete na to, až bude přemýšlet o jarní a letní výzdobě, kdy je výběr produktů ještě více pestřejší.
Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: