24. listopadu 2022
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit jednoduchou papírovou vánoční dekoraci – hvězdu

Papírnictví papelote přináší návod, jak vyrobit elegantní vánoční hvězdu, která ozdobí vaše okna, stěny i poličky. Věřili byste, že tato krásná hvězda je z obyčejných papírových sáčků? Její výroba je navíc opravdu jednoduchá. Sedm snadných kroků zvládnou pod vaším dohledem i mladší děti a užijete si hezký večer plný tvoření. Nechte svou tvořivost vzlétnout i na Vánoce!

Postup výroby:

  1. Připravte si 10–15 papírových sáčků ve stejné velikosti, lepidlo, nůžky, tužku a pravítko.
  2. Pomocí tužky a pravítka vyznačte na sáčcích linie, kde budete stříhat. Otvor sáčku bude sestřižený do špičky, po obou stranách vyznačte souměrně proti sobě menší trojúhelníky.
  3. Sáčky nastříhejte do požadovaného tvaru.
  4. Naneste lepidlo na první sáček po celé délce dna a následně kolmo na něj prostředkem sáčku do jeho poloviny.
  5. Opatrně přilepte druhý sáček. Sáčky lepte vždy dnem k sobě. Dejte si pozor, aby se vám lepidlo nedostalo dovnitř sáčků, aby šla hvězda snadno roztáhnout.
  6. Přilepte další sáček a postup opakujte. Hvězdu čas od času roztáhněte, abyste viděli, který sáček je ten poslední a zkontrolovali, že se lepidlo nepropíjí.
  7. Až bude hvězda dost velká, slepte krajní sáčky k sobě. Na naši vánoční hvězdu jich vyšlo 13.

Obrázkový návod:

TIP: Vyrobte si více hvězd v různých velikostech a barvách. Naše hvězdy vyrábíme z našich vzorovaných, ručně lepených sáčků, ale krásné jsou i čistě bílé. Průstřihů na bočních stranách může být i víc.

Zastavte se v předvánočním shonu a vyrobte si vlastní dekoraci. Uvidíte, že ozdoba, kterou jste sami vytvořili, vám bude dělat větší radost než ty kupované.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: