04. dubna 2019
Kategorie: PR Tipy, Rodina

Akcí „Kdo jsem?“ odstartovala nová řada edukativních programů v Galerii Harfa

Cyklus vzdělávacích pořadů pro děti nazvaný Můj lepší svět spustila Galerie Harfa prvním dílem „Kdo jsem?“ zaměřeným na lidské tělo. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí o procesech, které v jejich těle probíhají a odnesly si domů tematické odměny. Nový seriál má návštěvníkům přiblížit člověka v kontextu přírody a prostředí, ve kterém žije. Po úvodním díle proběhnou během tohoto roku ještě další tři akce, ta nejbližší je přichystaná na květen a zaměří se na stravu.

Po čtyřleté sérii edukativního programu „Čím budu?“ odkrývá Galerie Harfa dětem a rodičům novou oblast poznání prostřednictvím seriálu Můj lepší svět. Cílem vzdělávacích akcí je prohloubit účastníkům vědomosti v oblasti lidského těla a podpořit zájem o okolní prostředí a přírodu. První díl s názvem „Kdo jsem?“ již proběhl a těšil se hojné účasti. Od studentů z Karlovy univerzity a pracovníků IFMSA se děti dozvěděly jak se jejich tělo chová, když je zdravé a co se s ním děje při nemoci.  Dále dostaly odpovědi na všetečné dotazy, na které většina rodičů stěží hledá odpověď, jako třeba kde se berou slzy, jak se hojí zranění, proč zíváme, kde se tvoří krev nebo kdy a proč začnou růst vousy. Pomocníkem při poznání jim byly informativní a edukativní panely a mobilní nemocnice. Děti se naučily kurz první pomoci, změřily si navzájem tlak a tuk a na památku se vyfotily ve foto koutku.

Do konce roku proběhnou v obchodním centru ještě další tři části nového cyklu. Druhý díl s názvem „Co jím“ se v polovině května zaměří na stravu. Účastníci se seznámí s různými potravinami, kde se pěstují a jak se vyrábějí. Dozví se také, proč nám některé jídlo chutná a jiné zase ne, co to jsou chuťové pohárky, jaké potraviny jsou pro nás důležité a které nám naopak škodí. Jak důležitý je pitný režim a proč vlastně jíme?

V září bude akcí „Kde žiji?“ otevřeno téma rozdílů života ve městě a na vesnici. Děti se dozví i o tom, jak se žije lidem na poušti nebo v pralese. Poslední díl „Zachraňme Zemi!“ proběhne v listopadu a bude se koncentrovat na naši planetu. Děti se dozví, co to jsou klimatické změny, jak funguje příroda a jak bychom se k ní měli chovat.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: