06. března 2020
Kategorie: Bydlení

Jak moc může barva změnit interiér?

Jste zmateni barvou? Nejste si jisti, jaký je chladný nebo teplý odstín? Nevíte, jak může barva ovlivnit vzhled a dojem místnosti? Zkuste naše tipy ohledně teplých a studených barev.

Pokud jde o estetiku, na výběr barev se lidé soustředí více, než na cokoliv jiného. Barvy mohou manipulovat s prostorem, vytvářet určitou náladu, být uklidňující, frustrující nebo vás učiní šťastnými. Barvy jsou prostě složité. Představíme vám několik tipů, které vám pomohou při výběru správných barev na základě toho, čeho chcete dosáhnout ve vašich konkrétních místnostech ve vašem domově.

Potřebujete pokoj zvětšit?

Jednou z nejdůležitějších věcí, které si musíte pamatovat u barev, je to, že teplé barvy postupují (máte pocit, že k vám přicházejí) a chladné barvy ustupují (pohybují se směrem od vás). Pamatujte si to a můžete snadno změnit svůj interiér, aniž byste museli provádět masivní renovace.

Chladné barevné schéma pomáhá „mizet zdi“ a zvětšit prostor, takže chladné barvy jsou skvělé pro malé místnosti. Ze všech barev odráží bílá nejvíce světla, což není překvapením.

Toužíte po větší intimitě?

Pokud jde o interiéry, mít luxus velkého prostoru není vždy dobrá věc. Velké pokoje se mohou jevit neosobní, zejména otevřené obytné prostory, které obvykle kombinují tři prostory do jednoho – kuchyň, jídelna a obývací pokoj.

Jak teplé barvy postupují, mohou pomoci velkým prostorům, aby vypadaly útulněji, takže při malování všech stěn teplejší barvou bude otevřený prostor vypadat intimnější a oddělené místnosti se spojí více jako jedna.

Teplé barvy mohou také pomoci soustředit pozornost na určitý prostor v rámci velké otevřené plochy obývacího prostoru. Použijte teplé (a tmavší) barvy, pokud chcete, aby se prostor cítil intimnější, jako je například obývací pokoj, a poté vymalujte světlejší kuchyň a jídelní prostor, abyste pomohli odlišit tuto samostatnou oblast.

Teplá barva na velkém koberci a polštářích, dokonce i na gauči, učiní obývací pokoj útulným a příjemným. To dává smysl, protože je to místo, ve kterém chcete relaxovat. Na druhé straně je kuchyně pro práci, takže je výhodnější z toho, že je lehčí a jasnější.

Jak na vizuálně nápadnou místnost?

Namísto toho, abyste se zbláznili s barvami na stěnách, nechte své stěny neutrální a experimentujte bezpečněji s barvami na menších předmětech v místnosti, jako jsou doplňky, polštáře, noční stolky nebo lampy. Použití vzorů a textur je skvělý způsob, jak oživit místnost barvou.

Vzory mohou manipulovat s energií barvy, například energetická červená se může stát jemnějším prvkem, když se použije s jinými barvami jako součást vzoru, zatímco klidná zelená se může stát silnějším v silném vzoru.

Je to skvělý způsob, jak experimentovat a hrát si s barvami, což vám dá jistotu, že do svého domova zavedete více barev (zejména barev, které máte rádi).

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: