Co s dětskými hračkami v koupelně?
Pokud máte děti ve věku, kdy koupelnu nepovažují jen za místo pro výkon hygieny, ale především za další herní prostor, určitě už jste také řešili tento problém… Co po skončení očisty se vším tím mokrým harampádím, které si děti do vany donesou?
Protože vlhkost je nejlepším přítelem plísní, měly by hračky vždycky pořádně oschnout. Důležité je to hlavně u hraček, kde se voda může držet i uvnitř (dokonce i hračky určené přímo do vody totiž rády plesniví a plíseň se může objevit už za velmi krátkou dobu). To se ovšem lehko řekne, ale hůř dělá – hlavně v malé koupelně panelákového typu.
Řešení?
Samozřejmě můžete hračky jednoduše vyskládat na okraj vany – za předpokladu, že se tam vejdou, a že vám nevadí podobné dekorace. Nebo je naházet do kyblíku a ten šoupnout někam do ústraní. Nevýhodou těchto variant je, že na ně potřebujete prostor a navíc hračky nikdy neoschnou a nevyschnou dokonale, takže se občas budete muset s nějakou chtě-nechtě rozloučit (a v každém případě je často kontrolovat).
Nám se zatím nejvíc osvědčila síťka na zavěšení… Hračky jsou v ní pěkně pohromadě a relativně uklizené, voda okape a vyteče, a pokud je potřeba, celá síťka se dá jednoduše přenést.
Síťka se dá sehnat na internetu, ale pokud máte doma kus záclony nebo jiného děrovaného materiálu, můžete si ji poměrně snadno vyrobit i sami. Anebo si sežeňte klasickou síťovku s menšími oky: poslouží taky a nemusíte nic šít.
Tip: Mimochodem, podobně můžete vyřešit i problém se špinavými bábovičkami, lopatkami a spol. – písek „poztrácíte“ ještě cestou domů a hračky můžete rovnou i propláchnout.
Na zahraničních webech jsou k dostání různé „vymakanější“ vychytávky, které navíc ještě i skvěle vypadají. Jejich cena je ale bohužel už trošku vyšší.