04. října 2019
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit domácí koupelovou sůl?

Když se zeptáte lidí ve svém okolí, jak nejraději relaxují, drtivá většina z nich vám odpoví, že se nejraději naloží do vany se sklenkou vína, s knihou nebo odpočívají u tónů se oblíbené hudby (s vínem ve vaně opatrně). Stále více lidí také vyhledává různé doplňky do koupele v podobě voňavých pěn, olejíčků a také solí. Koupelová sůl má blahodárné účinky nejen na výživu pokožky vašeho těla, ale také ovlivňují vaši psychickou pohodu. Záleží na olejích a bylinkách, které jsou v koupelové soli obsažené. Vyrobte si doma vlastní koupelovou sůl podle svých potřeb. Do vyrábění se můžete pustit i s dětmi, na deštivé odpoledne je to skvělý program.

Co k výrobě potřebujete?

Hrubozrnnou sůl z Mrtvého moře seženete v každé drogerii. Její léčivé účinky jsou velmi známé, použít však můžete jakoukoliv sůl z drogerie. Další přísadou mohou být bylinky, čokoláda (70%), med nebo vanilková tříšť. Při výběru bylinek buďte opatrní. Drtivá většina z nich jsou silně aromatické, proto raději volte pouze jednu, maximálně dvě. Hodit s vám také bude trochu olivového oleje a samozřejmě 100% esenciální olej, který se používá na masáže. Pak již stačí jen kvalitní pytlík, sklenici nebo jinou nádobu, kde budete svou koupelovou sůl uchovávat.

Jak na to?

Na dno nádoby nebo pytlíku nasypte asi 3 cm soli a na ni nasypte bylinky, med nebo vanilku. Takto pokračujte, dokud nebudete téměř na konci, řadu ukončete vrstvou soli. Na poslední řadu soli kápněte dvě kapky esenciálního oleje a jednu čajovou lžičku olivového oleje. Zavřete a důkladně sůl protřepejte. Takto vytvořenou sůl můžete začít ihned používat, ale my doporučujeme alespoň jeden den nechat odležet, aby se vůně bylinek a oleje smísila se solí.

Do soli můžete přidat potravinářské barvivo nebo si objednat speciální barvivo pro koupelové soli, ale nezapomínejte, že pak již nebude zcela přírodní.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: