13. března 2020
Kategorie: Bydlení

Některé rostliny do ložnice patří a dokonce pomáhají k lepšímu spánku

Ačkoliv se traduje, že květiny do ložnice nepatří z mnoha důvodů, existují rostliny a byliny, které by rozhodně neměly ve vaší ložnici chybět. Lidé, kteří mají problémy se spánkem často ví, které rostliny jim pomáhají v jejich boji s nespavostí. Vůně některých rostlin v ložnici, jako je jasmín, může být stejně silná jako sedativa a pomůže vám relaxovat a usnout. Ostatní uklidňující rostliny, jako je levandule a gardénie, vám také pomáhají spát a zvyšovat kvalitu spánku.

Jasmín

Vůně jasmínu může být podobně uklidňující účinky jako valium. Jasmín je rostlina s krásnými malými bílými květy a ostře sladkou vůní, která byla používána pro své relaxační vlastnosti již ve starověku. Název je odvozen od perského yasminu, což znamená „dar od Boha“ kvůli intenzivní vůni květů.

Vůně jasmínu může být stejně silná jako sedativum. Než sáhnete po uklidňujících lécích, vyzkoušejte si dát do ložnice pár jasmínových květů.

Vůně jasmínu je spojena se sníženou úrovní úzkosti a zlepšenou kvalitou spánku, jeho účinky jsou silnější než u více oblíbené levandule.

Jasmínový esenciální olej je také jedním z nejlepších éterických olejů pro úzkost a depresi.

Levandule

Levandule je další květinou, která v průběhu let dokázala svůj uklidňující účinek na lidskou mysl. Levandule se používá ve farmacii, fytoterapii a aromaterapii na poruchy léčí centrálního nervového systému, jako je úzkost, stres a poruchy spánku.

Kozlík lékařský

Kozlík lékařský je také jednou z nejlepších bylin na nespavost . Používá se jako sedativum a při léčbě proti úzkosti a je běžnou součástí produktů propagovaných jako mírná sedativa a pomůcek ke spaní při nervovém napětí a nespavosti.

Gardénie

Stejně jako jasmínové rostliny mají gardénie bílé květy a krásnou vůni – a také mohou mít pozoruhodný sedativní účinek na ty, kteří vdechují jejich vůni.

Vyměňte tablety na spaní na vašem nočním stolku za tuto krásnou rostlinu a nechte působit její uklidňující účinky.

Aloe Vera

Aloe Vera je jedna z přírodních zázračných rostlin: její gel může pomoci hojit rány, pomoc při trávení, a má nesčetné další užitečné léčivé vlastnosti.

Dobrým nápadem může být pouhá rostlina Aloe Vera ve vaší ložnici, jak se ukázalo. Aloe Vera vypouští kyslík během večera, takže vaše noční vzduch svěží a čistší pro klidnější spánek. Je také snadné o ni pečovat, protože nevyžaduje časté zalévání nebo zvláštní péči, jako některé jiné rostliny.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: