10. října 2016
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit Halloweenskou dekoraci?

Blíží se nám svátek „dušiček“ a s ním i americká obdoba tohoto svátku „halloween“. Kromě tradičních ozdob, jako jsou vydlabané dýně a kostlivci nade dveřmi si můžeme vyrobit také netradiční „halloweenový závěs“ ze slupovacích barev, který se dá pověsit téměř kamkoliv a výroby se mohou zúčastnit i děti, které bude divoké vybarvování čarodějnic jistě lákat a bavit.

Na ozdobný závěs budeme potřebovat:

 • pevnou fólii
 • barvy na sklo
 • konturu
 • nůžky
 • předlohy
 • provázek k zavěšení (použila jsem klasický hnědý neupravovaný) případně lýko na košťata
 • děrovačku

Postup výroby závěsu

 1. Vybereme si předlohu, kterou budeme kreslit. Můžeme si ji buď nakreslit sami, nebo je možné pohledat na internetu, pokud zadáte do vyhledávače heslo – halloween – šablony – najde vám to nesčetně mnoho odkazů na různé stránky se šablonami, a pak stačí jen vybrat ty správné. Doporučujeme vybírat obrázky větší, aby vynikly.
 2. Šablonu si buď vytiskneme, nebo překreslíme na papír, kterým podložíme fólii určenou pro kreslení slupovacími barvami (barva se nedá z fólie sloupnout).
 3. Vybranou předlohu obkreslíme na fólii černou konturou a necháme chvíli zaschnout (doporučujeme nakreslit si všechny předlohy najednou, aby trošku zaschly, než se dáme do vybarvování).
 4. Jakmile máme kontury trochu ztuhlé, můžeme se pustit do vybarvování. Tuto pasáž můžete svěřit nejmenším umělcům, kteří mají bezmeznou fantazii, jak by měli duchové, kostlivci, čarodějnice a dýně barevně vypadat a ladit . Je možné taky barvičky míchat (třeba čarodějnice s šedě-oranžovými vlasy vypadá opravdu úchvatně). Do košťat čarodějnic můžeme položit několik stébélek lýka, aby byla taky věrohodnější, a vypadá to moc hezky.
 5. Jakmile máme vybarveno, musíme počkat, až nám barvičky zaschnout. Podle typu barvy a síle vrstvy je doba schnutí 24-48 hodin. Opět doporučujeme počkat alespoň dva dny, aby se nám náhodou nestalo, že pokud závěs dokončíme, než jsou barvy úplně suché, že se barvy sesunou a celé dílko bude zkaženo.
 6. Po úplném zaschnutí barev všechny obrázky vystřihneme podél kontury a do každého obrázku uděláme děrovačkou dvě dírky (kromě obrázku, který bude úplně dole, tam uděláme dírku jen nahoře).
 7. Dírkami v obrázcích poté protáhneme provázek a u každé dírky uděláme uzlík. U horního obrázku pak necháme provázek delší, případně dvojitý, aby se nám závěs hezky přivazoval. Uzlíky můžeme případně udělat i na provázku mezi obrázky, vypadá to zajímavěji.
 8. MÁME HOTOVO a závěs můžeme pověsit na vybrané místo, například do dětského pokoje nebo do okna.

Tři tipy na šablony

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: