08. listopadu 2019
Kategorie: Bydlení

Holé zdi jsou pro vás nudné? Pořiďte si moderní tapety

Časům, kdy byly moderní bílé zdi již odzvonilo, stejně tak barevným stěnám, které často interiér spíše narušovaly než-li podtrhovaly nebo doplňovaly. Doba fandí jemným barvám a vzorům, kde se fantazii meze nekladou. Tapety jsou jednou z možností, jak toho docílit.

Tapety s sebou přináší mnoho výhod

Originálními vzory docílíte jedinečného interiéru, který rozhodně nebude nudný a fádní. Pokud vás vzor omrzí či se rozhodnete ke změně interiéru, snadno tapetu vyměníte za jinou. Strhávání tapet již není tak náročné jako tomu bývalo v minulosti.

Tapetou zakryjete různé vady na stěnách, které je obtížné jinak zamaskovat.

Mnoho druhů tapet je voděodolných a omyvatelných, což ocení především rodiče malých dětí.

Typy tapet, které se hodí do každého interiéru

Pokud jste vyznavači moderního nebo minimalistického bydlení, jistě vás zaujmou tapety s geometrickými vzory a optickými klamy. S jejich použitím místnost opticky zvětšíte, což bývá často jejich cílem. Složitější tvary jsou schopné v lidech vyvolat pocit 3D rozměru. Takovou tapetu však vybírejte rozvážně, nápadné tvary se vám mohou hodně rychle okoukat.

Pro milovníky útulného interiéru, kteří si kladou za cíl ze svého obydlí vytvořit domov, se hodí tapety, které zobrazují přírodu. Květiny nebo stromy interiér oživí a záleží na vašem výběru v jakém duchu a stylu se vzor tapety ponese.

Samostatnou skupinu tvoří tapety do dětského pokoje nebo herny. Na trhu existuje obrovské množství vzorů, včetně pohádkových motivů. Snadná údržba je však jejich největším benefitem.

Tipy ke správnému výběru tapety

Mějte na paměti, že jednotlivé vzory na sebe navazují, proto nestačí pouze změřit prostor, který hodláte tapetovat. Spotřeba tapety se napojováním zvýší. Pokud si však pořídíte obrazovou tapetu, nic takového vás nečeká.

Při výběru tapety, mějte vždy na paměti, co bude stát před ní. Výrazné vzory se nehodí před televizi nebo pracovní stůl.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: