17. července 2023
Kategorie: Cestování

Jak si užít volný čas s dětmi v Jižních Čechách?

Jižní Čechy jsou ideální oblast, do které můžete vyrazit i s malými dětmi. Nezáleží příliš na tom, jestli se chtějí vaše děti koupat, poznávat památky nebo se učit o nových zvířatech. Najdete si zde vše, co vás bude zajímat. A jestli máte nejraději přírodu, Jižní Čechy nabízí obrovské množství turistických i cyklistických stezek. Kam vyrazit?

Poznávejte exotická zvířata

Výlet do zoologické zahrady je s dětmi vždy sázkou na jistotu. A v této části Čech máte mnoho možností, ze kterých můžete vybírat. Pro malé průzkumníky bude skvělá Zoo Tábor. Větší děti vezměte do Zoo Hluboká nad Vltavou. Jestli chcete něco netradičního a vaše děti mají pro strach uděláno, Krokodýlí Zoo Protivín pro vás bude dokonalé místo. A naopak s něžnými dušemi můžete vyrazit na Lipno, kde najdete jednu z poboček Papilonia: Motýlí dům.

Hrady a zámky nikdy nezklamou

Zámek Hluboká nad Vltavou jste již zaručeně někde viděli. Jde o nejznámější zámek Jižních Čech a za návštěvu rozhodně stojí. Není to ale jediná možnost. Vodní zámek Blatná, Červená Lhota nebo zámek v Českém Krumlově bude také skvělým výletním místem. Prohlídky většinou nejsou příliš dlouhé, takže se zvládnou i menší děti a okolí těchto zámků je nádherné. Navíc si můžete zároveň projít i města, ve kterých zámky leží. A věřte, že i procházka po městě může stát za to.

Netradiční výlet k nebi

Lipno je turistickou atrakcí Jižních Čech. Najdete zde nespočet aktivit, které můžete dělat s dětmi každého věku. Nezáleží na tom, jestli vás láká jen koupání nebo výlety do okolí. Pro netradiční zážitek byste neměli minout Stezku korunami stromů. Zkuste si vypůjčit koloběžky nebo si sjeďte z vrcholu stezky až dolů skluzavkou. Zaručujeme, že na takový zážitek nikdy nezapomenete. V létě se zde pořádají také koncerty nebo noční prohlídky, které se budou líbit hlavně dospělým.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: