03. ledna 2020
Kategorie: Cestování

Kam v zimě za teplem?

Zima nepatří mezi vaše oblíbené části roku a zimní radovánky vám nic neříkají? Máte rádi slunce a pařáky a i v zimě uvažujete o dovolené, kde se ohřejete? Věřte, že nejste sami a za teplem na dovolenou každoročně odlétá mnoho Evropanů, včetně Čechů. Nechte se inspirovat našimi tipy na slunnou dovolenou během tmavé a nevlídné zimy.

Thajsko

Thajsko je stále více oblíbené nejen jako destinace, kam jet v zimě za teplem, ale také kam jet na letní dovolenou. Teplota vody v moři se i v zimě pohybuje kolem 28ºC a teplota vzduchu kolem 30ºC. Nic vám tak nebrání věnovat se surfování, potápění či obyčejnému koupání v moři, jen pozor na mořské ježky.

Po koupání se můžete věnovat józe, meditaci či bohatému nočnímu životu, který Thajsko nabízí.

Bali

Na Bali se v zimě teplota moře i vzduchu pohybuje kolem 30ºC a i když občas zaprší, je Bali ideální zemí, kam jet v zimě za teplem. Surfování a potápění v teplém moři můžete prostřídat s výlety na skútru, meditací nebo kurzem vaření. Nudit se rozhodně nebudete ani v noci, kdy Bali nabízí spoustu zábavy.

Kapverdy

Teplota v moři i vzduchu je v zimě kolem 21ºC, což je stále ideální ke koupání, potápění, surfingu, windsurfingu & kitesurfingu. Kromě vodních hrátek můžete navštívit želví farmu, projet se na čtyřkolce po poušti nebo se pobavit na hudebním karnevalu.

Madeira

Madeira je lákadlem již pro svou relativně nízkou cenu za letenku (kolem 7 000 Kč). V zimě se teplota vody v moři i vzduchu pohybuje kolem 21ºC, což je ideální teplota k surfování, potápění nebo šnorchlování.

Madeiřané žijí bohatým nočním životem, nudit se rozhodně nebudete ani mimo hlavní sezónu.

Maledivy

Teplota vzduchu 31ºC a teplota vody v moři 29ºC jsou teplotami, o kterých si v zimě můžeme nechat jen zdát. Na Maledivách se takovými teplotami mohou pochlubit i v zimě, proto tam směle vyrazte šnorchlovat, potápět či jen tak relaxovat na pláži a pozor na úpal nebo úžeh.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: