30. června 2022
Kategorie: Zábava

Objevte kouzelné stavebnice LEGO HARRY POTTER

Svět Bradavic a příběh mladého kouzelníka Harryho Pottera uchvátil celý svět, a to napříč všemi generacemi. Není tak divu, že merch pro fanoušky se rozrůstal velmi rychle.

Mimořádný úspěch pak oslavily stavebnice LEGO HARRY POTTER, navíc tento zájem i po ukončení filmové a knižní série stále přetrvává. Proč tomu tak je? Co děti i dospělé na těchto stavebnicích stále láká?

V kolekci najdete stavebnice pro děti i dospělé

Jak již bylo výše uvedeno Harry Potter je oblíbený jak u dětí, tak dospělých, na to samozřejmě musel dánský výrobce stavebnic reagovat. Přináší tak stavebnice s nízkou náročností pro děti a velmi náročné modely pro ty nejzkušenější dospělé. Celkově najdete v současné kolekci LEGO HARRY POTTER něco přes 40 různých stavebnic, z nichž je nejvíce modelů určeno pro děti.

Stavebnice s nižším počtem dílků pro děti od 6 let

Více jak dvacet různých modelů nabízí LEGO dětem od 6 let, nejčastěji se pohybuje počet dílků do 500 kousků, ale i tak budou možná hlavně prvňáčci potřebovat pomoc. A to vás určitě potěší. Jak lépe se vymluvit, když se chcete vrátit do dětských let než na děti.

Děti mladšího školního věku tyto stavebnice milují nejen pro rozličné možnosti jejich poskládání, ale i hraním si s figurkami, kdy si mohou přehrát oblíbené pasáže příběhu malého čaroděje a jeho přátel. Ve sbírce by tak žádnému staviteli neměly chybět kromě Harryho Pottera ani Ron a Hermiona. Ačkoli je tak stavebnice poskládána za hodinku až dvě, dítko si s ní může hrát ještě velmi dlouho.

Nejsnadnější stavebnice, které patří do této kategorie, se pohybují v cenách od několika stovek asi do dvou tisíc.

Stavebnice pro děti od 9 let svou náročností potěší už i dospěláky

Pro děti staršího školního věku přináší LEGO stavebnice s tematikou Harryho Pottera trochu složitější, a to nejen v počtu kostek, ale i náročností na jemnou motoriku. Důkazem toho může být model maďarského trnoocasého draka, kdy musíte u některých kostiček trochu přitlačit, ale ne moc, aby se vám model nerozsypal.

V této kategorii jsou už i modely, které mají nad tisíc kostiček, ale i vyšší pořizovací cenu. Ten čas plný zábavy, který u stavebnice vaše děti stráví třeba i společně s vámi, je však k nezaplacení.

I puberťáci staví LEGO!

Pokud máte doma teenagera, LEGEM z této kolekce pravděpodobně nepohrdne. Připravte se, ale na to, že ocení spíše kousky, které si bude moci dát na výstavku, než by si s nimi hrál. V tomto složitém věku může být LEGO skvělým způsobem, jak odlákat děti od obrazovek mobilů a počítačů.

Počty kostek se v řadě pro děti od 13 let pohybují lehce pod pětistovkou, ale najdete i model, který jich má více jak tisíc. I rozpětí cen je poměrně velké a pohybuje se od páru stovek až na několik tisíc korun.

LEGO HARRY POTTER má pár kousků i pro dospělé

Každý rok vyčlení společnost LEGO několik modelů svých stavebnic z těch nejoblíbenějších řad i pro dospělé. Opravdovým hitem se v tomto směru před pár lety stal kompletní bradavický hrad, jež disponuje i tajemnou komnatou. V loňském roce pak mimořádný úspěch slavila bradavická školní výbava, která byla vydána k 20. výročí vzniku filmové série.

Co se týče náročnosti patří tyto kolekce opravdu k exkluzivním kouskům, které vyžadují hromadu trpělivosti a velmi dobrou jemnou motoriku. To se vám bude hodit třeba při skládání sovy Hedviky, pokud se také rozhodnete podlehnout těmto kouskům. Pořizovací ceny modelů pro dospělé jsou pak vyšší a v případě bradavického hradu se dostanete přes 10 000 Kč.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: