02. srpna 2019
Kategorie: Cestování

Objevte krásy Dolní Moravy

Název Dolní Morava je trochu zavádějící, protože oblast Dolní Moravy se nenachází nikde „dole“, ale naopak se nachází v severovýchodních Čechách a její hranice sahají až k sousednímu Polsku. Dolní Morava spadá pod Pardubický kraj a ačkoliv v ní žije pouhých 390 obyvatel, je to oblast, kde to opravdu žije a vyžití tu najde každý turista. Naše tipy vás jistě nalákají k návštěvě tohoto úžasného místa, ve kterém naleznete originální atrakce obklopenou úchvatnou přírodou s mnoha cyklostezkami a sjezdovkami.

Stezka v oblacích

Největším lákadlem pro turisty je dozajista unikátní a úchvatná stezka v oblacích, na kterou můžete vyrazit i s dětmi. Stavba měří 55 metrů a svým tvarem připomíná nočního motýla v letu. Procházka v korunách stromů sice každoročně naláká tisíce turistů, ovšem návalu se nedočkáte. Ne každý má odvahu se po stezce projít. Mezi patry můžete prolézat síťovými „rukávy“ a odvážlivci si cestu dolů mohou zkrátit rychlým tobogánem. Stezka je opravdu unikátní a druhou takovou v naší zemi nenajdete.

Atrakce pro děti

Výlet ze stezky v oblacích můžete zakončit po pohádkové Stamichmanově stezce, kde na jejím konci objevíte obydlí tajemného ducha Králických hor Stamichmana nebo návštěvou vodního nebo lesního zážitkového parku. V Dolní Moravě také objevíte bobovou dráhu a lanový svět. U dětí je také velmi oblíbený Fun park a pískový svět, který naleznete přímo pod králickým Sněžníkem.

Králický Sněžník

Králický Sněžník a jeho okolí bylo prohlášeno v roce 1990 za Národní přírodní rezervaci Králický Sněžník a vede k němu naučná stezka Králický Sněžník. Po stezce vás doprovází silueta slůněte, která je také, ačkoliv neoficiálně, symbolem Králického Sněžníku. Výstup na Sněžník se vám odmění úchvatnou podívanou nedotčené divoké přírody, kterou v Evropě málokde uvidíte. Socha slůněte je pod vrcholem umístěna již od roku 1932.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: