23. dubna 2024
Kategorie: Cestování

Nejzajímavější ostrovy Řecka a Egypta

Hledáte inspiraci pro dovolenou na ostrově? Ať už vás láká azurová voda a bílé pláže Řecka, nebo bohatý podmořský život a historické památky Egypta, tento článek vám pomůže s výběrem.

Řecké ostrovy

Dovolená v Řecku je jednou z nejoblíbenějších destinací, ale jaký ostrov zvolit pro svou dovolenou? Přeci jenom Řecko má mnoho ostrovů a každý z nich má něco do sebe. Níže jsme sepsali 3 nejoblíbenější řecké ostrovy a jejich krásné pláže.

Zakynthos (Zante)

Ostrov Želviček Zakynthos, největší z Jónských ostrovů, zaujímá v srdci řeckého turistického ráje zvláštní místo. Nazývá se ostrovem želviček, díky vodním želvám Caretta-caretta, které můžete v letních měsících spatřit v jižní části ostrova. Dovolená zde je častou volbou jak pro rodiny s dětmi, tak pro mladé, díky živému nočnímu životu.

Nejlepší pláže na Zakynthu

  • Pláž Navagio – Bílé oblázky, majestátní útesy a tyrkysová voda vytvářejí pohádkovou atmosféru. Pláž je přístupná pouze lodí a láká natěšené turisty na nezapomenutelné koupání a vrak lodi uprostřed pláže.
  • Pláž Porto Vromi – Tato odlehlá pláž v severní části ostrova je oázou klidu a soukromí. Je ideální pro ty, kdo hledají odpočinek v klidném a nenarušeném prostředí. Okolní krajina je malebná a nabízí úžasné výhledy na moře a skalnaté útesy.
  • Pláž Kalamaki – Rušná pláž nedaleko hlavního města Zakynthos je oblíbeným cílem turistů. Zlatý písek a kompletní vybavenost zaručují pohodlný pobyt. Je také hnízdištěm ohroženého druhu želv Caretta Caretta.
  • Pláž Banana Beach – Další rušná pláž, která láká návštěvníky svou kompletní vybaveností a širokou škálou plážových aktivit. Zde si každý najde to své, ať už jde o vodní sporty, slunění nebo relaxaci u moře.
  • Pláž Limni Keriou – Tato menší a klidná pláž si udržuje svůj přírodní charakter a je ideálním místem pro ty, kteří vyhledávají klidné a nenarušené prostředí. Je také oblíbená mezi potápěči, kteří zde mohou objevovat podmořský život a krásy mořské fauny a flóry.

Lefkada

Lefkada, ostrov známý svými běloskvoucími plážemi a tyrkysovým mořem, láká stále více turistů. Jeho název je odvozen od řeckého slova „lefkos“, což znamená „bílý“, díky vápencovým skalám v jihozápadní části ostrova.

Nejlepší pláže na Lefkadě

  • Pláž Porto Katsiki – Královna mezi plážemi ostrova, která je známá svou tyrkysovou vodou a bílými skalami porostlými zelení. Nachází se na jihozápadním pobřeží a je dosažitelná po strmé cestě, která vede z vyhlídkového místa nad pláží.
  • Pláž Kathisma – Tato pláž je ideální pro rodiny s dětmi díky svému jemnému písku a pozvolnému vstupu do vody. Nachází se na západním pobřeží a nabízí širokou škálu služeb pro návštěvníky.

Korfu

Ostrov Korfu, nazývaný také Kerkyra, je jednou z perel Jónského moře. Jeho zelené krajiny, členité pobřeží a malebné pláže přitahují milovníky přírody.

Nejlepší pláže na Korfu

  • Pláž Arillas – Tato dlouhá písečná pláž se nachází na západním pobřeží ostrova. Je ideální pro rodiny s dětmi, protože nabízí mírný sklon do moře a kompletní vybavenost včetně lehátek, slunečníků, toalet a sprch.
  • Pláž Kalamaki – Mělká pláž s jemným pískem a teplou vodou, která se rozkládá na jihovýchodním pobřeží Korfu. Je oblíbená zejména mezi rodinami s dětmi díky své vybavenosti a klidné atmosféře.
  • Porto Timoni Beach – Tato skrytá pláž ve vesnici Agios Georgios na západním pobřeží je dosažitelná pouze pěšky. Nabízí romantické zákoutí s dvěma malými plážemi oddělenými skalním útesem.

Egyptské ostrovy

Dovolená v Egyptě může být ozvláštněna výlety na zajímavé ostrovy jako je například Tiran, Giftun, anebo Faraonův ostrov. Tyto ostrovy nabízí unikátní zážitky a každý si zde najde to své. Dovolená díky tomu nemusí být nudný pobyt v resortu, ale klidně plná adrenalinových zážitků, to vše závisí pouze na vás.

Tiran

Oáza uprostřed národního parku Tiran je ostrov nacházející se v národním parku Ras Muhammad a nyní náležící Saúdské Arábii. S rozlohou zhruba 80 km2 představuje Tiran malebnou oázu s bohatým podmořským životem a nádhernými plážemi. Lodí se sem dostanete z Šarm aš Šejchu přes Tiranský průliv, abyste si mohli užít dny slunění, koupání a šnorchlování.

Giftun

Oáza v podobě korálových útesů Giftun je ostrov ležící poblíž Hurghady, dosažitelný asi hodinovou plavbou. Tento ostrov je chráněnou oblastí s bohatým podmořským životem a malebnými plážemi, jako je Mahmaya Beach nebo Paradise Beach. Giftun je jedním z největších egyptských lákadel díky svému podmořskému životu a nádherným plážím.

Faraonův ostrov

Do pevnosti výběrčích daní Faraonův ostrov, vzdálený asi 7 km od Taby, nenabízí žádné hotely, ale stojí za návštěvu kvůli pozoruhodné pevnosti ze 12. století. Tato pevnost sloužila k vybírání daní od obchodníků a dnes představuje fascinující historickou atrakci. Pokud se rozhodnete prozkoumat podmořský život kolem ostrova, dejte si pozor na podmořské proudy a užijte si nezapomenutelné potápěčské dobrodružství.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: