12. května 2021
Kategorie: Bydlení

Věci, díky nimž vypadá vaše koupelna hrozně

Průměrný člověk podle průzkumu stráví v koupelně až 1 hodinu a 42 minut, nebo téměř 92 dní za celý život . Je tedy přirozené chtít, aby naše koupelny byly útulné a příjemné. Bohužel existuje mnoho věcí, které mohou jednou rukou zničit zážitek z koupelny a udělat z ní jednu místnost v domě, kterou nechcete, aby ostatní viděli.

Plastový sprchový závěs

Podle  designéra je snadné pokazit interiér koupelny sprchovým závěsem: „příliš mnoho ozdob, bláznivých, otravných vzorů nebo cokoli, co vyžaduje zvláštní péči, je problém.“ Vypadají trochu levně, což snižuje celkovou atmosféru místnosti. V tomto případě jsou lepší volbou nylonové nebo voděodolné tkaniny.

Malá umyvadla

Malé koupelny neumožňují masivní předměty, ale existují způsoby, jak zjistit možnost umyvadla. Například kulaté umyvadlo – ušetří místo a zabrání vám z nárazu do rohů.

Skutečnými zachránci života mohou být také hlubší umyvadla. Umožní vám získat více objemu, aniž byste museli obětovat prostor v koupelně.

Barevné stěny

Je velmi snadné přehánět to s barvami ve vaší koupelně. A vzhledem k velikosti místnosti je třeba dávat pozor na barevné schéma. Nejprve je lepší vyhnout se žlutým nebo hnědým tónům, protože vytvářejí nesprávné asociace. Za druhé, nebojte se obyčejné bílé. Může to otevřít prostor a koupelna bude působit čistě.

Koberec tam, kde by neměl být

Koberce obecně nejsou dobrým nápadem pro koupelnu, protože jsou „magnetem na vlhkost a její vedlejší produkty“. Pokud tedy udržujete podlahu čistou, udělejte to samé s krytem toalety. Nepotřebujete více míst, která vyžadují další čištění ve vaší koupelně, než již máte.

Špatné osvětlení

Nikdo nemá rád pobyt v malém a temném prostoru a vaše koupelna nemusí být taková. Pořiďte několik různých zdrojů osvětlení, aby byla místnost hezká, ale zároveň funkční.

Poloha je také klíčová, nechcete, aby vám světlo stálo v cestě, například při holení nebo líčení. Je důležité, aby mezi vaším obličejem a zrcadlem bylo nějaké světlo. Pokud jste právě podsvícení, skončíte s tváří ve stínu.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: