14. března 2023
Kategorie: Bydlení

Největší trendy v bydlení pro rok 2023! Jaký se vám líbí nejvíce?

Nezáleží na tom, jestli právě plánujete rekonstrukci interiéru nebo chcete jen změnu. Současné trendy vám mohou poradit, jakým směrem své změny směřovat. Letošní rok je symbolem osobitosti, přírody a pohodlí. Připravte se na to, že populární budou přírodní materiály a udržitelnost. Podívejme se na některé prvky, které vás připraví na interiérové trendy roku 2023.

Barvy a tvary

V interiéru jsou velmi důležité barvy. Pomocí deky, polštářů nebo jiných dekorací je můžete snadno měnit podle trendů. A nemusíte zaplatit vysoké náklady. Letos přichází do popředí energické barvy. Podle odborníků bude velmi populární barva Viva Magenta. Jde o sytě červenou barvu, která má jemně fialové tóny. Designéři doporučují, abyste tuto barvu kombinovali se dřevem. Tak bude vypadat nejlépe.

Možná vás to nikdy ani nenapadlo, ale také tvary v interiéru prochází proměnami. V letošním roce se můžeme těšit na jemné, přirozené a oblé tvary. Podle designérů budou v módě výraznější materiály a textury. Spolehnout se můžete na kámen nebo kov, a to nejen v industriálním interiéru.

Materiály

Přírodní materiály jsou stále velmi trendy. To se nezmění ani nyní. Při výběru byste měli myslet na lokální výrobce a původ dřeva. Nejen, že jde o velmi ekologickou volbu, ale také se v interiéru s přírodním materiálem a živými rostlinami budete mnohem lépe cítit. Dokonce i v pěstování pokojových rostlin existují jisté trendy. V posledních letech je velmi oblíbená Monstera, která bude populární i letos.

Výrazné stěny

Povrchová úprava, barva nebo obklady se letos také dostanou do popředí. Hrajte si se vzhledem zdí a váš interiér se díky tomu promění během chvilky. Navíc zaplatíte poměrně malou částku za obrovskou změnu. Luxusně budou působit dřevěné, ale také keramické obklady. V každém případě můžete v tomto ohledu experimentovat, jak jen budete chtít.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: