30. srpna 2023
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit elegantní papírovou růži?

V dnešním uspěchaném světě se vracet k ručním dovednostem může být skvělým způsobem, jak si odpočinout a vytvořit krásné kusy dekorace. V tomto návodu se naučíme, jak vyrobit elegantní papírovou růži.

Budeme potřebovat:

  • Barevný papír (dle vlastního výběru)
  • Nůžky
  • Tužka
  • Rýsovací pravítko
  • Lepidlo na papír
  • Zelený papír na stonky a listy
  • Drátěný držák na stonky růže

Postup výroby:

1. krok: Vystřižení okvětních lístků

Vyber si vámi preferovanou barvu papíru pro okvětní lístky. Pomocí rýsovacího pravítka nakresli různé velikosti kruhů na papír. Vystřihni tyto kruhy, které se stanou okvětními lístky růže. Čím více kruhů, tím plnější bude růže.

2. krok: Tvarování okvětních lístků

Každý kruh nyní vezmi do ruky a stáhni ho směrem ke středu, vytvářející tím okvětní lístek. Vytvoření tří rohů dodává lístku přirozený vzhled.

3. krok: Vytvoření květnatého středu

Zbylý papír slož na polovinu a nakresli na něj tvar srdce. Vystřihněte tento tvar a rozlož ho. Bude to tvůj květnatý střed růže.

4. krok: Sestavení růže

Uchopte květnatý střed a začni kolem něj postupně připevňovat okvětní lístky. Lepidlo nanášej na spodní část lístků. Postupně pokračuj od větších lístků směrem k menším, dokud nevytvoříš plný květ.

5. krok: Vytvoření stonků a listů

Zelený papír si rozřež na úzké pruhy, které se stanou stonky. Stoč pruhy papíru kolem drátěného držáku na stonky. Lepidlo použij ke spojení konců papíru. Vystřihej zelený papír do tvaru listů a přilep je ke stonkům.

6. krok: Dokončení růže

Vlož drátěný držák se stonkem do květu a zajisti ho lepidlem. Vytvoř si více růží různých velikostí a barev a vytvoř si tak okouzlující květinový aranžmá.

Vyrobit papírovou růži je skvělý způsob, jak rozvíjet svoji tvořivost. S tímto jednoduchým návodem a trochou trpělivosti můžeš vytvořit elegantní dekoraci, která bude zaručeně okouzlovat všechny kolem. Takže se pusť do práce a nech svou tvořivost rozkvést stejně jako ty nejkrásnější květiny.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: