28. srpna 2020
Kategorie: Rodina

Mluvíte jen o dětech? Oživte váš vztah

Pokud si nepamatujete, kdy jste naposledy měli rozhovor s partnerem, který nebyl o práci, rodině nebo dětech, nejste sami.

Je zcela přirozené, že se naše romantické vztahy vyvíjejí, když přijdou děti a další každodenní tlaky do našich životů. Ovšem spojení, které jste měli spolu na počátku vztahu není nenávratně pryč. Chce to jen trochu zapracovat a zcela jistě se vám povede ho obnovit.

Změňte váš dialog

Začněte a pomalu a věnujte pozornost tomu, jak mluvíte se svým partnerem. Mluvte spolu vzájemně s úctou, i když jste momentálně ve sporu. Dávejte druhé osobě pocítit uznání, ze kterého vycítí, že jsou milovaní.

To má také vliv na celou rodinu, protože vaše děti si vyberou jazyk, který spolu používáte. Nejlepší dárek, který můžete dát svým dětem, je šťastný základ pro rodinu. Pokud budete vyvíjet úsilí mezi sebou, bude domov harmoničtější.

Mějte rituály

Naplánujte si společné večery. Alespoň jednou za čas se věnujte sami sobě, oživíte jiskru ve vašem vztahu.

Stanovte si jedno datum v měsíci, kdy budete spolu. Je to nesmírně důležité pro váš vztah.

Udělejte si čas sami pro sebe

Věnujte se občas sami sobě a načerpejte energii. S větší energií budete šťastnější osobou. Nebojte se vyčlenit čas na to, co vás baví, protože když jste šťastnější a sebevědomější, jste lepším partnerem.

Vyrazte na výlet bez dětí

Sbalte si kufry na víkend a vyrazte za romantikou či dobrodružstvím bez dětí. Nemusíte jezdit nikam daleko. Lidé se cítí provinile za to, že nechali své děti doma, když si dělají krátkou přestávku, ale děti jsou odolné.

Oživte sexuální život

Váš sexuální samozřejmě nebude stejný jako na počátku vašeho vztahu, ale pokud je to příliš těžké – nebo únavné – být spontánní, plánování na „zvláštní čas“ v den v týdnu bude mít zásadní dopad na váš vztah.

Pokud nejste spokojeni s tím, co se děje v ložnici, promluvte si, protože tyto pocity mohou vnést klín mezi pár. Promluvte si o sexu mimo ložnici, abyste se v té době necítili zranitelní a necitliví. Vždy buďte tak otevřený, jak jen můžete se svým partnerem být.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: