13. listopadu 2020
Kategorie: Rodina

Pohybem ovládané herní konzole rozhýbou i vaše děti

Školy jsou zavřené a nikdo nedovede říci, jak často je bude nutné v blízké budoucnosti znovu uzavřít. S kroužky to nevypadá o moc veseleji, a to ani s těmi sportovními. Právě sport a zdravý pohyb však chybí dnešním dětem ze všeho nejvíce. A většina rodičů či prarodičů bohužel nemá možnost chybějící pohybové aktivity adekvátně suplovat. Naštěstí existuje řešení, které bude děti bavit, a které je dovede rozhýbat.

Herní konzole se senzory pohybu

Trn z paty trochu nečekaně rodičům vytáhnou videohry. Nemáme ovšem na mysli ty, které si většina z nás představí, a u kterých děti dlouhé hodiny jen sedí. K dispozici jsou totiž herní konzole, které se neovládají myší a klávesnicí, ale pohybem, neboť jsou vybaveny senzory pohybu. Děti, a koneckonců i dospělí, na nich mohou hrát taneční či pohybové hry, ve světě se ale už experimentuje také s výukou tělesné výchovy právě prostřednictvím takovýchto konzolí.

V České republice jsou běžně k dostání například:

  • Microsoft Xbox Series X
  • Nintendo 2DS
  • Sony Playstation 5
  • Sony PS Vita

Je třeba vybrat správné hry

Kromě herní konzole pochopitelně potřebujete vybrat také hry. Titulů existuje celá řada a ty dětské jsou zpravidla přeložené i do češtiny. Ne každá hra určená pro děti je ovšem výchovná, proti některým mají rodiče výhrady. Stejně jako u jiného typu her, i v této oblasti se prosazují také různé typy akčních her či stříleček, které jsou vhodné spíše pro dospělé.

Dětem však můžete vybrat i výukové hry nebo dokonce sportovní simulátory. Některé z nich mají skvělé recenze a snaží se být maximálně věrné sportu, který napodobují. Přestože sebelepší sportovní hra samozřejmě nenahradí opravdovou sportovní aktivitu, takové videohry pomohou vašim dětem nevypadnout z tempa a nezapomenout pohyby a návyky, které si v rámci sportovních tréninků už osvojily.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: