03. dubna 2020
Kategorie: Zábava

Víte, co je Darwinova cena?

Paradoxem je, že lidé, kteří tuto „anticenu“ získají, nikdy se o tom nedozví a to jednoduchého důvodu. Jsou již po smrti. Možná se vám také někdy stalo, že jste slyšeli o smrti někoho, kdo si ji způsobil sám svou hloupostí či „namachrovaností“ a kroutili nad jeho počínání hlavou.

Darwinovu cena je právě pro takové „smolaře“, kteří svou smrtí vzbuzují spíše pobavení než-li lítost.

Zloděj v lyžařském středisku

V roce 2008 byl 46letý David Monk na dovolené v italské Sauze D’Oulx se skupinou přátel.

Poté, co jednou večer měli pár piv, se pánové rozhodli ukrást ochrannou rohož, která zakrývala kovové bariéry na dně svahu, a použít ji jako sáňky.

Vyrazili na kopec, vrhli se dolů a okamžitě narazili do stejné bariéry, z níž ukradli ochrannou rohož.

David zemřel na místě a v tomto procesu si „vydělal“ Darwinovu cenu.

„Byl to skvělý chlap,“ řekl Davidův přítel Alan MacGregor Daily Mail. Nejsme si jistí, že slovo „skvělý“ je slovo, které bychom si vybrali…

Výlet Na Silnici Mid-Mountain Road

V roce 2001 se v South Idaho Press objevil příběh popisující smrt muže jménem Marco, který řídil dodávku plnou přátel, když jeho brzdy selhaly.

Při opravdu „hrdinském“ manévru vyskočil Marco z jedoucího vozidla, – aniž by o problému s brzdou nejdříve řekl někomu jinému.

Naštěstí jeden z cestujících ho zastoupil, aby zachránil ostatní, a podařilo se zastavit dodávku.

Pak šli zpět do kopce, aby zjistili, že Marco smrtelně přepočítal svůj zbabělý skok do bezpečí. Udeřil se hlavou o chodník a zabil se. Nikdo jiný nebyl zraněn.

Soukromý bungee jumping

V roce 1997 vydala policie v Restonu ve Virginii prohlášení, že našla tělo 22letého Erica Barcii, který zřejmě zemřel při pokusu o bungee skočit z mostu o délce 70 metrů.

Eric se vyhnul komerčním bungee operacím a zjevně vzal věci do svých rukou a svázal několik bungee kabelů dohromady.

Bezpečně se připoutal, přivázal druhý konec k mostu a vyskočil s jistotou, že pečlivě změřil celkovou délku bungee – těsně pod 70 metrů.

Eric samozřejmě zapomněl, že se bungee lana jsou natahovací…

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: