19. června 2020
Kategorie: Zábava

Znáte nejzábavnější filmy, které byly kdy natočeny?

Přinášíme vám žebříček nejoblíbenějších komedií v Česku. Některé z nich jsou nestárnoucí klasikou a hlášky z nich již téměř zlidověli. Pokud jste některý z nich neviděli, nechte se inspirovat. Deštivé letní večery jsou ideální k zhlédnutí komedií.

1. Forrest Gump

Režie: Robert Zemeckis

Příběh začíná již dětstvích prostého chlapce Forresta Gumpa, který vždy, když se dostane do problémů, utíká. Život mu přináší mnoho neuvěřitelných událostí.

Každý přece ví, že život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš.

Vedle Toma Hankse se také ve filmu objevil Haley Joel Osment, ze kterého se stala excelující dětská hvězda.

2. Nedotknutelní

Režie: Eric Toledano, Olivier Nakache

Driss je propuštěný mladík, který si k bohatému a ochrnutému Phillippo přijde pouze pro razítko, aby dosáhl na státní podporu. Phillipp se ho však rozhodne přijmout jako svého asistenta.

Střet dvou odlišných světů je doplněný o příjemný humor, ovšem nechybí ani dojemné situace. Film je inspirován skutečným příběhem.

3. Pelíšky

Režie: Jan Hřebejk

Děj filmu se odehrává na rozhraní roku 1967-68, což nebyla jednoduchá doba. Navzdory tomu jsou Pelíšky komedií s pozadím dramatických událostí tehdejšího Československa.

Příběhy tří mužů i žen a jejich dětí se různě prolínají a často dávají vzniknout groteskním situacím.

4. Podraz

Režie: George Roy Hill

Film je o dvou dostihových podvodníčcích a především o jejich velkém přátelství. Geniální podvod, který vymyslí na místního mafiána, nenechá nikoho klidným.

5. Obecná škola

Režie: Jan Svěrák

Igor Hnízdo je novým učitelem, který krátce po válce nahradí učitelku ve škole na předměstí Prahy. Eda Souček je jedním z jeho žáků a současně hlavním hrdinou příběhu. Učitelem jsou Eda i jeho kamarádi zprvu fascinováni, ovšem praví hrdinové se projeví zcela jinak.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: