10. srpna 2018
Kategorie: Lifestyle, Zdraví

5 tipů, jak snadněji usnout

Nedaří se vám usnout? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých triků, které vám dopomohou k snadnějšímu usínání.

1) Postupně zpomalujte

Vyhraďte hodinu před spaním pouze klidným činnostem. Odpočiňte si nad dobrou knížkou, poslouchejte rádio, udělejte si pár pomalých uvolňujících cviků nebo si připravte teplou lázeň. Začnete být ospalí dřív, než půjdete do postele.

2) Zklidněte prostředí

Pokuste se navodit kolem sebe klidnou a tichou atmosféru a ztlumte osvětlení. Zavřete si v ložnici dveře a ztlumte televizi v sousední místnosti. Ložnice by se měla proměnit v tiché a útulné „doupě“.

3) Vytvořte si rituál

Pusťte ven kocoura. Zkontrolujte, jestli jste zamkli dveře, nastavte topení na příjemnou teplotu a myslete na hezké věci. Zkrátka vytvořte si nějaký večerní rituál, který budete dělat pravidelně a vaše tělo si zvykne na to, že po jeho vykonání je připraveno k spánku.

4) Vzneste se do výšin

Představujte si, jak se všechny vaše svaly uvolňují, ruce a nohy vám těžknou, tělo se propadá do postele. Začněte postupně u prstů na nohou a pokračujte vzhůru. Než se dostanete k hlavě, možná už budete spát.

5) Popusťte uzdu fantazii

Pokud zjistíte, že nedokážete vyhnat z hlavy vzpomínky na události celého dne, rozhodně nepanikařte. Začněte si třeba tiše prozpěvovat nebo se pokuste vytvořit před očima krásný, uklidňující obraz. Nebo můžete využít známé metody „počítání oveček“, která některým lidem pomáhá k rychlejšímu usnutí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: