22. července 2021
Kategorie: Bydlení

6 tipů, jak proměnit zahradu v luxusní oázu

Máte vlastní zahradu? Jestli ano, pak si jí v poslední době možná ceníte více než kdy dříve. Nepříjemná situace s koronavirem a souvisejícími opatřeními nám všem připomněla důležitost vlastní zahrady. A když investujeme do svého domu, můžeme investovat i do své zahrady. V tomto článku vám přinášíme 6 tipů, jak si udělat luxusní zahradu.

1) Hliníková pergola

Pořiďte si hliníkovou pergolu na míru. Ideálně nad terasu hned u domu. Hliníková pergola může mít prosklenou střechu, nebo ještě lépe střechu s otáčivými lamelami, které nahrazují zároveň stínící techniku. Když si navíc necháte zasklít boční stěny a vyřešíte přídavné vytápění, získáte místo pro setkávání i odpočinek přímo na zahradě – v podobě zimní zahrady i do méně teplých měsíců.

TIP: Podívejte se, na jakou cenu vás může nová hliníková pergola přijít.

2) Elegantní osvětlení

Když si necháte udělat zajímavé osvětlení zahrady, ta získá úplně jiný rozměr. Osvětlit můžete bazén, jezírko, skalku, pergolu nebo jiné prvky v zahradě tak, aby zahrada působila elegantně a luxusně.

3) Koupací jezírko

Přírodní koupací jezírko vypadá o dost lépe než bazén. Navíc se zlepší vzduch v zahradě, voda přiláká motýly, vážky, ptáky. Celkově bude jezírko s malým potůčkem a splávkem balzámem na duši.

4) Luxusní nábytek, gril a jiné prvky

Do zahrady můžete investovat i tím, že si pořídíte nový zahradní nábytek, houpačky, hamaku, lehátka či kvalitní gril. To vše vám zpříjemní pobyt na zahradě.

5) Kamenné zídky, skalky, schody, nášlapy

Kámen vypadá v zahradě skvěle. Nechte si postavit suché zídky, stylové skalky, kamenné schody a cesty z kamenů v trávě. Zahrada bude hned vypadat luxusněji.

6) Střižený trávník

Když nechcete sekat zahradu každý týden, můžete investovat do robotické sekačky. K tomu si pozvěte dvakrát za rok profesionální zahradníky, kteří vám ostříhají a vytvarují keře.

Může se hodit: Přečtěte si tento článek a zjistěte, zda ke stavbě pergoly, jezírka či kamenných zídek potřebujete stavební povolení.

Luxusní zahrada musí skvěle vypadat, ale zároveň se tam musíte i luxusně cítit. Taková hliníková pergola, nový gril, osvětlení a koupací jezírko vám s příjemným pocitem zaručeně pomohou.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: