17. ledna 2023
Kategorie: Cestování

Chystáte se s dětmi do Prahy? Nechte se inspirovat místy, která stojí za návštěvu

Naše hlavní město láká každoročně velké množství návštěvníků. Pokud se do něj však chystáte s dětmi, asi je nebudou zajímat historické pamětihodnosti. Kam se tedy vypravit kromě ZOO a co děti rozhodně nadchne?

Mořský svět

Areál se nachází v Holešovicích, je součástí Výstaviště. To je sice svojí rozlohou velké, ale areál Mořského světa zde rozhodně nepřehlédnete. Nad jeho vstupem je umístěna velká žraločí hlava. V areálu Mořského světa na vás čeká velké množství akvárií, která jsou rozmístěná po celém objektu areálu. V hlavním sálu naleznete obrovské akvárium se sladkovodní vodou.

Z hlavního sálu pak míří chodby do dalších částí. Velkým lákadlem je interaktivní podlahová projekce, která reaguje na pohyb. Zachycuje jej senzor a na podlaze se tak objevuje velké množství různých efektů. Ty se mění s pohybem. Chcete-li se dozvědět něco více o podmořském světe, zavítejte do malého kina, které tvoří součást areálu.

Svět Medúz

Podvodní svět je unikátní a neopakovatelný. Skrývá celou řadu zajímavých bytostí. Patří mezi ně i medúzy. Chcete-li se s nimi blíže seznámit, vydejte se na Arkády Pankrác, kde se nachází ojedinělý projekt, který spojuje zajímavý svět medúz a audiovizuální efekty. V objektu se nachází velké množství akvárií, v nichž jsou umístěné různé druhy medúz. Zajímavý je i videomaping, který nadchne nejen malé, ale i velké návštěvníky výstavy.

Muzeum voskových figurín

V muzeu naleznete realisticky ztvárněné figuríny známých osobností z období středověké Prahy, z oblasti kultury, sportu, hudby nebo filmu. Setkat se tak zde můžete s postavami jako je Mistra Jan Hus, Karel IV., známý astrolog Tycho Brahe a k vidění je i postava Golema. Z oblasti sportu je to třeba Mohammed Ali nebo Dominik Hašek. Hudební celebrity zastupují Lady Gaga, Michael Jackson nebo Freddie Mercury. Mezi filmové zástupce patří Vin Diesel, Tom Cruise, Jean Paul Belmondo nebo třeba Julia Roberts.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: