22. června 2022
Kategorie: Jak vyrobit

Jak si připravit mléčnou koupel pro hydratovanou a zářící pokožku?

Každý z nás touží po tom, aby byla naše pokožka nejen zdravá, ale také hladká a hedvábná. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je příprava domácí mléčné koupele.

Co je mléčná koupel?

Její hlavní složkou je mléko. Nabízí vyživující vlastnosti, které zjemňují zdrsnělou a suchou kůži a udržují ji pružnou a zářivou. Do koupele můžeme přidat také květinové okvětní plátky nebo některé druhy esenciálních olejů či koupelových solí. Tím získá mléčná koupel relaxační a omlazující účinky.

Jaké druhy mléka můžeme použít?

Klasiku představuje mléko kravské. To se dá lehce nahradit mlékem oslím, kozím, kokosovým nebo mandlovým. Alternativu pak představuje podmáslí.

  • Oslí mléko

Podle legend jej pro přípravu omlazující koupele využívala i samotná Kleopatra. Zlepšuje hydrataci kůže a tím ji udrží po delší dobu měkkou a vláčnou. Kromě toho nabízí účinky protizánětlivé, zklidňující a regenerační.

  • Kravské mléko

Je snadno dostupné a obsahuje látky, které dodají pokožce výživu.

  • Kozí mléko

Podporuje hydrataci a dodá výživu.

  • Kokosové mléko

Získává se lisováním čerstvé, strouhané dužiny kokosového ořechu. Poskytuje hydrataci a výživu. Kromě toho chrání pokožku proti oxidačnímu stresu a pomáhá v boji proti jejímu předčasnému stárnutí.

  • Mandlové mléko

Vyrábí se lisováním mandlí. Obsahuje flavonoidy s antimikrobiálními účinky. Může být alternativou pro ty, kdo trpí alergií na mléko kravské.

  • Podmáslí

Jedná se o fermentované mléko s obsahem kyseliny mléčné, která podporuje exfoliaci pokožky.

Jak si připravit mléčnou koupel?

Je to velmi jednoduché do vany s horkou vodou přidáme vybraný druh mléka. Také si můžeme vyrobit s obsahem esenciálních olejů. Pro relaxaci je ideální levandule.

Pro levandulovou směs potřebujeme 2 šálky podmáslí, 1/2 šálku mandlového mléka a 4 kapky levandulového esenciálního oleje. Z uvedených surovin připravíme směs, kterou vmícháme do vody určené ke koupeli.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: