03. března 2021
Kategorie: Cestování

Chile není známé jen díky pepři, objevte jeho nevšední zajímavosti

Mnoho lidí spojuje Chile s pepřem stejného jména a vznešenými horami, které zabírají široká území této země. Stejně jako kdokoli jiný, i Chilané mají kulturní zvláštnosti, kterým cizinci nerozumí tak snadno. Ale některé jejich zvyky jsou tak neobvyklé, že by mohly šokovat nepřipraveného cestovatele.

Místní obyvatelé jsou nadváhou v pohodě

Kypré křivky jsou v Chile upřednostňovány. Mnoho Chilanů se nestará o ženský vzhled. Muži se více zajímají o manželku, která umí vařit a starat se o jejich dům. V bohatších rodinách, kde si mohou dovolit domácí pomoc, mají však dívky větší sklon starat se o sebe. Chodí do posilovny a kosmetických salonů.

Pátek třináctého je tu jen obyčejný den

Pátek 13. se tu nikdo nebojí. Chilané se také nevyhýbají černým kočkám a jiným špatným známkám. Úterý třináctého je jiná věc. V tento den místní obyvatelé očekávají různá neštěstí.

Ženy běžně zastávají mužské práce

Chilské ženy mohou dělat  jakoukoli práci, kterou mohou dělat muži, vědí, jak používat kladivo a vrtačku. Místní muži by byli překvapeni, kdyby žena nemohla dělat všechny tyto věci.

Chilané nosí doma bundy a boty

Na rozdíl od toho, co si mnozí myslí, Chile nemá celoroční léto. Ve skutečnosti je zde od června do srpna docela chladné počasí. To je důvod, proč nosí doma teplé oblečení.

V Chile se nedočkáte večeře

Obecně si myslíme, že večeře je podstatné jídlo skládající se z teplého jídla, předkrmu, nápoje a někdy i dezertu. Ale v Chile lidé večer moc nejí. Pravidelná večeře se zde skládá z několika malých sendvičů s čajem.

Nepoužívají přikrývky

Za teplého počasí Chilané samozřejmě spí pod lehkým prostěradlem. Ale v zimě nepoužívají povlak na přikrývku zimě. Prostě si přikrývku položí na prostěradla. Myslí si, že je to mnohem jednodušší.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům:
Štítky:,