15. ledna 2021
Kategorie: Lifestyle

Dejte oblečení druhou šanci, prodejte ho přes aplikaci

Módní trendy se občas ubírají nečekanými cestami. Pravidelně se však stává, že oblečení, které bylo před lety trendy, je znovu v kurzu. Vy ho však už nechcete nosit, nebo se vám prostě jen změnila konfekční velikost. Ať tak, nebo onak, obnošené šaty není třeba vyhazovat. Můžete je totiž snadno a rychle prodat prostřednictvím některé z aplikací, které jsou k tomu určené. A za utržené peníze si šatník znovu zaplníte.

Vinted: prodávejte i měňte

Asi nejznámější mobilní aplikace pro prodej a výměnu obnošeného i nového oblečení se jmenuje Vinted. Ta je hojně využívaná i v České republice, hlavně tedy ve větších městech. Jejich obyvatelé rádi využívají možnost osobního předání. Kupované oblečení si mohou vyzkoušet, a navíc nemusí hradit poštovné. Výhodou aplikace také je, že můžete oblečení i měnit. To se hodí například v případě, že dostanete boty nebo jiný doplněk ve špatné velikosti a najdete někoho, koho postil stejný osud.

Facebook Marketplace: nejen pro oblečení

Facebookové tržiště funguje podobně jako Vinted, zdaleka se však nesoustředí jen na oblečení a doplňky. Najdete na něm prakticky cokoli. Přestože Facebook dnes používá prakticky každý, také Marketplace má více uživatelů v Praze a dalších větších městech. To ale zdaleka neznamená, že jej nemohou používat i lidé z menších obcí. Právě naopak, na prodej věcí i oblečení, pro které už nemáte uplatnění, se hodí prakticky každému.

Na vyhození? Do kontejneru!

Pokud vašemu starému oblečení nemůžete najít kupce, nebo pokud se hodláte zbavit potrhaných či jinak poškozených svršků, nevyhazujte je do obyčejných popelnic. V České republice působí celá řada charitativních organizací, které provozují kontejnery na starý textil. Oblečení, které zde necháte, pak využijí například pro:

  • charitu a organizace starající se o lidi ve finanční tísni
  • výrobu zdravotnických pomůcek
  • výrobu hraček pro týrané nebo zanedbávané děti, případně pro zvířata z útulků
Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: