28. září 2018
Kategorie: Lifestyle

5 typů přátel, které musíte mít

Říká se, že kamarád je člověk, který o vás ví všechno, a přesto vás má pořád rád. Ale víte, že navíc existuje 5 speciálních přátel, které byste si měli hýčkat?

1. Ředitel(ka) zeměkoule

Naše kamarádka Lucie je typ člověka, se kterým byste se nebáli ztroskotat na pustém ostrově. Dejte jí do ruky mobilní telefon a zařídí pro vás téměř všechno na světě.
Tento typ lidí vám pomůže, kdykoli si připadáte v něčem ztraceni. Nevíte si rady s novým tarifem u jiného operátora? Sháníte práci? Nejlepší ceny kosmetiky? Limitovanou edici parfému? „Ředitelka zeměkoule“ zná lidi, kteří znají další lidi. A ví, jak zařídit vše, co potřebujete. A vy znáte ji.

2. Realista

Ideální je brát s sebou „realistu“ na nákupy oblečení. Nebojí se vám totiž narovinu říci, co si myslí. Oblečete si úžasné džíny v módní křiklavé barvě a v radostné euforii vyběhnete ven ze zkušební kabinky, aby mohli přátelé zhodnotit, jak moc vám to sluší. Co udělá automaticky většina vašich milých kamarádů? Za předpokladu, že vám kalhoty absolutně nesedí a vy připomínáte Golema v oblečku pro Barbínu (navíc díky barvě ne zcela příčetného) – budou se vám to snažit přátelé vždy OPATRNĚ naznačit. To ale ne každý hned pochopí, že. Co naopak udělá kamarád realista? Vyprskne smíchy, zařve hrůzou, nebo vás poprosí, ať mu vypíchnete obě oči, protože tohle je na něho už opravdu hodně. Pravda bývá někdy krutá. Ale představte si, že by vám ji nikdo neřekl! To by bylo snad ještě horší.

3. Poděs

Povětšinou se jedná o hyperaktivního jedince schopného z vteřiny na vteřinu těkat od jednoho bláznivého nápadu ke druhému. Skok padákem nebo na lyžích? Obarvit si hlavu na fialovo? Vyzkoušet bungee-jumping? Trsnout si kozáčka na diskotéce? Hurá do toho! Každý vedle sebe někdy potřebujeme šílence, který nám připomene, jak je fajn hodit za hlavu veškeré starosti, předsudky a obavy a jednoduše si ten život pořádně užít!

4. Ferda Mravenec

Opraví vám kapající vodovodní kohoutek, pomůže s formátováním diplomové práce, přidělá poličku na zeď, sestaví nábytek z IKEA a zjistí, že vysavač není pokažený, ale že v hadici je jen velké klubko z vašich dlouhých vlasů. A když se zeptáte, co za to, tak se jen mile usměje a řekne něco ve smyslu, že vaříte výbornou kávu a že ta jeho pomoc vlastně ani nestojí za řeč. Takového Ferdu si hýčkejte dvojnásob!

5. Sluníčko

Deprese dosahuje na desetibodové stupnici úrovně 20, a máte chuť se akorát tak někam zahrabat a denní světlo ignorovat minimálně týden? Kamarádi „sluníčka“ mají nějaký speciální radar, kdy přesně vycítí, že je vám bídně a rozhodnou se vás ze splínu dostat stůj co stůj. Vy vztekle zavrčíte, že venku leje jako z konve a zase vám cestou na autobus zmoknou vlasy. Tenhle typ kamaráda se zaraduje, že díky dešti všechno rychle poroste a pokvete a počasí bude další den určitě mnohem hezčí! Máte chuť zaškrtit drahou polovičku, protože zapomněl dokoupit pečivo a vy si nemáte ráno co nachystat ke snídani? „Sluníčko“ zajásá, protože se tím pádem nabízí možnost vás vytáhnout do nejbližší cukrárny, abyste si mohli pochutnat na křupavém croissantu s višňovou náplní a začat den něčím sladkým.

A co vy? Už máte svých 5 kamarádů-zachránců?

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: