26. července 2021
Kategorie: Lifestyle

Jak se obléknout na pohovor. Udělejte dojem už ve dveřích

Rozhodli jste se změnit práci a máte před sebou dlouho očekávaný pohovor? Pamatujte na to, že je důležité udělat dobrý první dojem. Pakliže se rozhodnete vstoupit za práh společnosti, už to bude pouze na vaší výřečnosti. To, co budete mít na sobě, vám však může velkou měrou pomoct. Oblečení i celková vizáž totiž násobí lidskou sebedůvěru a sebevědomí. A pouze s nimi se nejdál dojde. Prozraďme si, jak se obléknout na pohovor, aby se udělal dobrý dojem už ve dveřích.

Přesvědčte personalistu a nešlápněte vedle

Než se vydáte na pohovor, je důležité provést jakýsi rozbor společnosti, do které máte namířeno. Jedná se o místo ve velkém korporátu? Nebo se jedná o místo, kde budete stát za strojem a vyrábět jednu a tutéž věc stále a stále dokola? Zatímco některé firmy jsou striktní a oblek kladou na první místo žebříčku priorit, v jiných si stačí vzít pánské tričko se sakem a tenisky.

V žádném případě ale neuděláte krok stranou, pakliže spojíte pohodlnost a eleganci v jedno. Dnes se v módě meze nekladou a i jednobarevné, klasické tenisky mohou být trefou do černého.

Pánové, vsázejte na jednobarevnost

Stejně tak se nikdy nešlápne vedle, pakliže se vsadí na neutralitu. Exotika nebo pestrost se na pohovor nenosí. Sice byste tím na první pohled zaujali, na druhou stranu ne zrovna v dobrém slova smyslu. Proto zapomeňte na svou oblíbenou kravatu se sobími hlavami, ale raději zvolte jednobarevnou rudou, která hezky sedí ke zvolené bílé košili.

Po čem byste sáhnout neměli, jsou děrované džíny. I když se jedná o stylový, módní kousek, na pohovor se zkrátka nenosí. Stejně tak si zkontrolujte spodní prádlo, jestli vám náhodou nevyčuhuje z kalhot. Stává se to většinou u trenek, které jako balón vykukují vzadu.

Pokud se rozhodnete vzít si jinou než bílou košili, oblékněte si pod ni i jednobarevné, ideálně bílé nebo nude tričko. Důvod je prostý – zamezíte tím vyčnívajícím kruhům pod pažemi, jež nebudí zrovna sympatický dojem.

Ženy to mají trochu složitější

Zatímco pánové mohou sáhnout po klasickém, jednobarevném pánském tričku, které zkombinují se sakem, u žen to není tak jednoduché. Dámy se mohou dopustit vícero přešlapů než pánové, to je bohužel holý fakt. Vezměme si příliš krátké sukně nebo příliš výrazný výstřih. To jsou dvě velmi časté chyby, které bývají většinou důsledkem ne zrovna dobře zvládnutého pohovoru.

Podobně jako muži by i ženy měly sázet na jednoduchost a jednobarevnost. Pestrost sice zaujme, ale není radno to s ní přehánět. Pokud chcete upoutat pozornost, vsaďte raději na své vnitřní charisma nebo na značkovou kabelku, kterou si přinesete s sebou.

V ideálním případě volte sukni sahající ke kolenům (nebo těsně pod), vyhněte se miniaturním modelům nezakrývajícím ani to, co zakrývat mají. Košile volte jednobarevné, spodní prádlo stejně barevné nebo světlejší, ať nebudí příliš pozornost. Na nohy nazujte elegantní obuv, žádné špinavé tenisky ani žabky nejsou povoleny.

Foto 1: budchlap.cz, foto 2,3: unsplash.com

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: