08. listopadu 2022
Kategorie: Bydlení

Jak si vybrat pokojovky do bytu?

Do interiéru pokojové rostliny patří. Zútulní jej a pomáhají čistit vzduch. Pokud si chcete oživit svůj byt či dům pokojovými rostlinami, je potřeba vybírat takové, které budou prospívat. Každá rostlina totiž vyžaduje specifické podmínky. Než se tedy rozhodnete si nějaké pokojovky do domu či bytu pořídit, ujasněte si několik věcí.

Světlo nebo polostín

Vybrat si květinu podle toho, zda se vám líbí, je sice fajn, ale měli byste si uvědomit, zda vám bude prospívat. V první řadě byste si měli ujasnit, jaké světelné podmínky můžete rostlině nabídnout. Máte doma jasno a dostatek světla? Pak můžete sáhnout mezi rostlinky s barevnými či vzorovanými listy. Mohou to být i rostliny tropické. Patří mezi ně třeba amarant, bromélie nebo diefenbachie.

Vlhkost vzduchu a teplota v místnosti

Ne každé rostlině se bude dařit v místnosti, kde se neustále mění teplota. Také chladnější interiér nebo průvan nejsou pro rostliny tím pravým prostředím. Kromě teploty má také každá rostlina jiné nároky na vlhkost vzduchu. Převážně v panelákových bytech bývá často vzduch spíše suchý. Ten nesvědčí všem rostlinám. Je tedy potřeba si vybrat takové, kterým nebude vlhký vzduch vadit, nebo je potřeba vzduch pravidelně zvlhčovat. Způsobů, jak to dělat, je celá řada.

Náročnost péče

Než si nějakou rostlinu pořídíte, musíte si ujasnit, kolik času chcete nebo můžete věnovat péči o ni a také jakou péči jednotlivé druhy vyžadují. Některé rostliny totiž potřebují pravidelnou zálivku, hnojení nebo prostříhávání. Nenáročné jsou třeba sloní noha nebo potos.

Na velikosti záleží

Pokud máte doma dostatek prostoru, pak je vám asi jedno, jak velká rostlina bude. Máte-li však prostoru nedostatek, zjistěte si, do jaké velikosti rostlina dorůstá. Mohlo by se stát, že se vám za nějaký čas do místnosti nevejde.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: