22. května 2020
Kategorie: Bydlení

Jak snadno kombinovat moderní s rustikálními prvky?

Míchání moderních a dobových prvků může být někdy obtížným úkolem. Ale pokud je to provedeno správně, můžete vytvořit výrazný, ale uklidňující, a především naprosto jedinečný, interiér.

Nezáleží na tom, zda žijete v moderním domě a chcete si vystavit nějaký kouzelná kousek, který jste zdědili, nebo máte starší domov, který potřebuje nějakou aktualizaci – můžete tyto dva styly kombinovat a vytvořit nádherný interiér.

Stejné linie

Jedním ze způsobů, jak se v tradičním domě cítit pohodlně, je vybrat si něco s podobnými tvary, které se vyskytují ve zbytku domu.

Opakování stejné linie, tvarů nebo textur pomáhá vytvářet soudržný pocit a vše vypadá jednotně. V opačném případě bude interiér vypadat nesourodě, chaoticky a neútulně.

U dobových kusů v modernějším domě je důležitým bodem jejich soudružnost, než vytváření kontrastu.

Jeden dominantní kus

Udělejte z dobového kusu „střed vesmíru“ a kolem něj použijte neutrální barvy. Bytové textilie, malba i ostatní estetické a funkční prvky vybírejte v jemných neutrálních barvách, které na sebe nestrhnou pozornost.

Minimalistický styl

V případě pochybností zaujměte minimalistický přístup. Takto si vaše výstřední kousky nebudou konkurovat a váš domov nebude vypadat prázdný ani zaplněný.

Minimalismus úmyslně žije pouze s věcmi, které skutečně potřebujete – s těmi, které podporují svůj účel.

Ovšem i minimalistický styl lze pojmout moderně s dobovými prvky. Jednou z předností minimalismu je, že se zbavujete zbytečných věcí, které k ničemu nepotřebujete. Ovšem i dobový nábytek lze účelně kombinovat s moderními prvky a zůstat věrný minimalistickému stylu.

Zbavte se kýčovitých doplňků, které nepotřebujete.

Vytvořte originální dobový interiér s moderními prvky a nezapomínejte, že v jednoduchosti je krása.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: