12. listopadu 2016
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit citrónovou výzdobu?

Chystáte rádi pohoštění pro své přátele a máte mezi svými oblíbenými recepty citronový koláč nebo jiné dobroty, kde hraje citron hlavní roli? Udělejte si jednoduchou citronovou výzdobu a dejte jasně najevo „kdo je tady hvězda“…

Budete potřebovat:

 • karton nebo tvrdý papír
 • tvrdé barevné papíry (žlutý, tmavě zelený a hnědý)
 • žlutý nebo bílý transparentní papír
 • rozevírací nýt
 • skleněné svícny nebo nějakou jinou skleněnou nádobu
 • nůžky
 • lepidlo

Postup výroby:

Výzdoba na talířek

 1. Výroba je naprosto jednoduchá a s menší pomocí to zvládnou i děti. Na karton si nakreslíme šablonu citronu, velikost by měla být úměrná k velikosti talířku. Dle šablony obkreslíme citron 2x na žlutý tvrdý papír a 1x na papír transparentní. Přiložíme citrony na sebe s tím, že citron z transparentního papíru bude uprostřed a nahoře propíchneme nýtem.
 2. Zelený papír u okraje přehneme cca 1cm a vystříháme si lístečky (místo, kde je papír přehnutý nám tvoří střed lístku). Tady žádnou šablonku nepotřebujeme, žádný strom nemá všechny listy stejné.
 3. A nakonec z hnědého papíru vyrobíme větvičku. Na tu přilepíme lístky.
 4. Pomocí nýtu pak připevníme citron a nýt rozevřeme. Teď už jen ubrousek a nějakou žlutou mašličku a máme hezké citronové „prostírání“. Počet si uděláte podle hostů.
 5. Transparentní papír nám slouží k napsání vzkazu. Jestli napíšete jenom „dobrou chuť“ nebo napíšete každému osobní věnování je jen na vás.

  alt

Výroba svícnu

 1. Z hnědého papíru si vystřihneme dlouhou jednoduchou větvičku po delší straně papíru – nepravidelně.
 2. Z tmavě zeleného lístečky a ze žlutého malé citronky.
 3. Citronky a lístečky přilepíme na větvičku a tu pak na skleněnou nádobku (pokud má nádoba širší dno než hrdlo, není třeba k ní větvičku lepit).
 4. Perfektní svícen je hotov. Rychle a jednoduše…

  alt

Pokud chcete, aby citrony vypadaly víc „věrohodně“, černým tenkým fixem udělejte na citronech pár teček a na obou koncích citron vybarvěte zelenou pastelkou.

Tip na závěr: Citronky také můžete udělat světle zelené jako limetky a uspořádat Mojito párty.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: