20. prosince 2019
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit svíčku?

Blíží se Vánoce a svíčky jsou jejich neodmyslitelnou součástí. Svíčky vnesou do vašich domovů teplo a vůni, která se line po celém domě nebo bytě. Vyrobte si originální svíčky a vytvořte jedinečné doplňky do vašeho interiéru nebo je použijte jako dárky pro své nejbližší. Svíčky patří mezi dárky, které potěší každého a nikdy jimi nic nepokazíte. S naším návodem to půjde snadno.

Co budete potřebovat:

  • Svíčkový vosk (koupíte v obchodě pro kutily)
  • Svíčka knot (koupíte v obchodě pro kutily)
  • Špejli, která drží knot na místě nad nádobou
  • Barvy do svíček
  • Vonné oleje (volitelné)
  • Starou sklenici nebo nádobu (nepoužívejte sklenice, kde je příliš tenké sklo)

Postup:

1) Nastavení knotu

Odřízněte knot na vhodnou velikost nádoby a nechte ho, aby byl trochu delší, abyste s ním mohli snadno manipulovat. Připevněte horní část knotu k špejli a vyrovnejte ji přes horní část sklenice, abyste drželi knot na místě. Snažte se, aby knot seděl uprostřed sklenice. Pokud se knot pohybuje příliš mnoho, přidejte na dno trochu horkého lepidla a nalepte ho.

2) Tavení vosku

Pomocí starého hrnce roztavte vosk na nízkou teplotu. Jakmile se úplně roztaví, přidejte požadovanou vůni a zbarvení. Před nalitím nechte vosk trochu vychladnout. Tento krok budete muset opakovat pro každou požadovanou vůni a barvu.

3) Lití vosku

Držte špejli na místě a jemně nalijte vosk do každé nádoby. Dávejte pozor, abyste nepřeplnili sklenice – asi 1 cm od okraje je ideální množství. Nechte je vychladnout. Pokud přesunete sklenice na jiné místo, jděte opatrně, aby se knoty nepřesunuly ze středu na jiné místo.

4) Oříznutí knotu

Jakmile jsou vaše svíčky ztuhlé (může to trvat celou noc), uvolněte knot ze špejle a ořízněte ho, ponechte dostatek prostoru pro to, abyste je mohli zapálit. Svíčky nechte tuhnout celý den, aby se správně usadily.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: