28. prosince 2023
Kategorie: Jak vyrobit

Jak znovu využít prázdné nádoby od svíček?

Stojíte před dilematem, co s prázdnými nádobami od svíček? Než je vyhodíte, nechte se inspirovat a proměňte je v originální a praktické předměty pro váš domov.

Svíčky dokážou vytvořit útulnou atmosféru a přidat na romantice každé večeře. Ale co s prázdnými nádobami, které zůstanou, jakmile svíčka dohoří? Než je bezmyšlenkovitě vyhodíte do koše, zastavte se. Tyto skleněné či kovové obaly mohou zažít svůj druhý dech a stát se praktickými i estetickými doplňky vašeho domova. Přinášíme vám několik tipů, jak na to.

Domácí květináč

Prázdná nádoba od svíčky může posloužit jako originální květináč pro vaše sukulentní rostliny nebo bylinky. Stačí nádobu důkladně vyčistit, na dno položit vrstvu kamínků pro lepší drenáž a přidat zeminu. Rostliny v takovém květináči budou vypadat nejen krásně, ale i netradičně.

Úložný prostor

Máte plno drobností, které neustále ztrácíte? Prázdné nádoby od svíček mohou posloužit jako malé úložné boxy. Hodí se na sponky do vlasů, kancelářské sponky, mince nebo dokonce jako držák na zubní kartáčky. S trochou kreativity můžete nádoby ozdobit a přizpůsobit tak interiéru vaší koupelny či pracovny.

Svícen na čajové svíčky

Ironií osudu může být prázdná nádoba od svíčky opět svícnem. Po vyčištění a odstranění zbytků vosku můžete do nádoby umístit čajovou svíčku. Skleněné nádoby krásně rozptylují světlo a vytvářejí tak jedinečnou atmosféru. A pokud máte nádobu se zajímavým designem, může to být i velmi stylový doplněk.

DIY aroma difuzér

Vytvořte si vlastní aroma difuzér! Do čisté nádoby nalijte směs vody a pár kapek esenciálního oleje. Přidejte bambusové tyčinky nebo špejle, které budou vůni rozšiřovat do prostoru. Tento jednoduchý difuzér nejenže provoní váš domov, ale zároveň poslouží jako dekorativní prvek.

Organizér na make-up štětce

Pro milovníky kosmetiky může být prázdná nádoba od svíčky skvělým řešením pro uspořádání make-up štětců. Po vyčištění nádoby ji můžete naplnit pískem, drobnými kamínky nebo dekorativními korálky, které pomohou štětcům stát vzpřímeně a budou tak vždy po ruce.

Noční lampička

Posledním tipem je proměna nádoby od svíčky na noční lampičku. Stačí umístit do nádoby malý světelný řetězec na baterie. Tento trik přidá na kouzlu každé ložnice nebo obývacího pokoje a vytvoří příjemné, tlumené osvětlení, ideální pro večerní relaxaci.

Prázdné nádoby od svíček tedy rozhodně nepatří do koše. S trochou kreativity a šikovnosti mohou být znovu využity a stát se užitečnými i dekorativními prvky vašeho domova. Vyzkoušejte naše tipy a uvidíte, že i obyčejná nádoba od svíčky může mít svůj další jedinečný příběh.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: