23. května 2024
Kategorie: Jak vyrobit

Jak vyrobit domácí dekorace do kuchyně?

Kuchyně je srdcem každého domova. Je to místo, kde se nejen vaří, ale i sdílí rodinné chvíle. Proto by měla být nejen funkční, ale také vizuálně přitažlivá. V tomto článku vám ukážeme, jak si sami můžete vyrobit originální dekorace, které dodají vaší kuchyni osobitý charakter. Připravili jsme pro vás návody na šest různých projektů, které jsou jednoduché, zábavné a navíc nezatíží vaši peněženku.

Kreativní hrnce na bylinky

Začneme něčím praktickým i esteticky příjemným. Domácí hrnce na bylinky nejen že zpříjemní prostor, ale také vám budou po ruce při vaření. Potřebujete staré plechovky, barvu ve spreji, pár štětců a samolepicí šablony s motivy, které se vám líbí.

Plechovky nejprve očistěte, odstraňte jakékoli štítky a poté je postříkejte barvou ve spreji. Po zaschnutí můžete pomocí šablon a akrylových barev přidat různé vzory. Nakonec do plechovek nasypejte zeminu a zasaďte své oblíbené bylinky.

Vlastnoručně malované úložné sklenice

Sklenice od zavařenin mohou sloužit nejen jako úložný prostor, ale také jako dekorativní prvek. Potřebujete sklenice, skleněné barvy a štětce.

Čisté sklenice nejprve pomalujte barvami na sklo. Můžete vytvořit geometrické vzory, květiny nebo abstraktní motivy. Po zaschnutí barvy jsou sklenice připravené k použití. Můžete je naplnit suchými potravinami, jako jsou těstoviny nebo rýže, a mít je tak nejen jako dekoraci, ale i praktický doplněk.

Osvěžující magnetická nástěnka

Tento projekt je ideální pro zobrazení receptů, úkolů nebo rodinných fotografií. Potřebujete starý plech nebo kovový podnos, barvy ve spreji, magnetky a samolepicí háčky.

Plech nebo podnos nejprve očistěte a nastříkejte barvou. Po zaschnutí můžete na zadní stranu připevnit háčky a nástěnku zavěsit. Magnetky můžete také vymalovat, aby ladily s celkovým designem.

Přírodní osvětlení s svícníky z písku

Pro milovníky přírodních materiálů máme tip na výrobu svícníků z písku. Budete potřebovat písek, malé skleněné nádoby, svíčky a mořské mušle nebo kamínky pro dekoraci.

Do nádob nejprve nasypejte písek, poté zabořte svíčky a nakonec dozdobte mušlemi nebo kamínky. Svícníky vytvoří krásnou atmosféru a jsou perfektní nejen do kuchyně, ale i na terasu nebo do koupelny.

Barevné podložky pod hrnky

Zbytky látek mohou posloužit k výrobě veselých podložek pod hrnky. Vyberte si látky, které se hodí k barvě vaší kuchyně. Potřebujete také šicí potřeby a trochu vatelínu pro polstrování.

Látky ustřihněte na požadovanou velikost, sešijte, vložte vatelín a poté dokončete šitím. Tyto podložky nejen chrání váš stůl, ale jsou i hezkým doplňkem.

Originální dřevěné cedule

Jako poslední projekt vám nabízíme výrobu dřevěné cedule s nápisem nebo citátem. Potřebujete kus dřeva, barvy a štětce.

Dřevo očistěte a lehce osmirkujte. Pomocí šablon nebo volné ruky na něj naneste vámi vybraný text. Ceduli můžete umístit nad kuchyňskou linku nebo jídelní stůl jako milý a inspirativní prvek.

Takto jednoduše si můžete svou kuchyň ozvláštnit bez zbytečných nákladů a s důrazem na osobní přístup a kreativitu. Každá z těchto dekorací dodá vašemu domovu osobitý charakter a zároveň vám přinese spoustu zábavy při výrobě.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: