17. července 2020
Kategorie: Bydlení

Jednoduché kroky, jak vylepšit své bydlení

Pokud žijete ve svém bytě nebo již dlouho, přestanete vnímat některé nesourodé v místnostech či menší nepořádek. Jenže právě tyto maličkosti mohou zapříčinit pocit, že máte neustálý nepořádek nebo je váš domov neútulný. Vyzkoušejte naše jednoduché tipy a uvidíte, že svým interiérem oslníte většinu vašich hostů, ale především bude perfektní pro vás.

„Neviditelný“ nepořádek

Mnoho lidí uklízí způsobem, že jen nepořádek přestěhuje na jiné místo. Téměř každý má někde hromadu papírů nebo nějakou povalující se krabici. Sotva si můžete těchto věcí všimnout, protože jste zvyklí je vidět. Jak najít nepořádek, který nevnímáte?

Zcela jednoduchým trikem. Vezměte fotoaparát a místnosti vyfoťte. Pomůže vám to vidět domov novýma očima a možná vás inspiruje k nalezení trvalého úložného prostoru pro věci, které dělají nepořádek.

Nemějte přeplácaný interiér

Odstranění jedné nebo dvou položek z vašeho interiéru vytváří více prodyšnou, uvolňující atmosféru a dává věcem, které zůstanou, šanci opravdu zářit. To neznamená, že se musíte zbavit věcí, které máte rádi – přesuňte je do jiné místnosti nebo je uložte do skladu a poté je vyměňte, až budete připraveni na změnu.

Nechte svůj nábytek dýchat

Vezměte kusy nábytku a přesuňte je kousek od sebe. Dokonce i několik centimetrů může udělat velký rozdíl. Máte-li možnost, můžete dát svému nábytku trochu větší prostor pro dýchání, aby mohl být interiér světlejší a vzdušnější. Další trik? Odtáhněte nábytek jen pár centimetrů od zdi.

Přidejte květiny

Dotek přírody dodává místnosti živost a může pomoci zmírnit linie moderního prostoru. Čerstvé květiny každý den zasáhnou rozpočet, ale stejného efektu můžete dosáhnout pomocí pokojové rostliny, což je (snad) jednorázový nákup.

Dejte nábytek do různých úhlů

Jedním ze způsobů, jak udělat interiér trochu více vzrušujícím, je vzít jednu věc a natočit ji jen trochu. Můžete to vyzkoušet pomocí kusů nábytku, jako jsou židle nebo pohovky – neexistuje pravidlo, které říká, že všechno musí být zároveň se zdí nebo stolem. Když se podíváte na svůj domov jako stylista, můžete uvolnit potenciál, který tam po celou dobu byl.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: