14. července 2016
Kategorie: Lifestyle

Jordan Belfort – geniální zločinec

Jordan Belfort je americký řečník, školitel a bývalý burzovní makléř. Stal se populárním díky svému bohémskému stylu života, častými zkušenostmi s drogami a také akciovými podvody, za které si odseděl 22 měsíců v americké federální věznici. Klienty připravil přibližně o 200 milionů dolarů, které poté utrácel za drogy, prostitutky, luxusní auta a luxusní věci. Po vykonání trestu vydal vydal autobiografickou knihu Vlk z Wall Street a podle této knihy byl natočen film.

Kariéra

Ve dvanácti si přál kolo, ale matka mu řekla, že si to nemohou dovolit. V tu dobu se rozhodl, že se stane bohatým. Jako mladý se vydal na Wall Street, protože se domníval, že pouze tam dokáže naplnit svoje ambice. Belfortova kariéra začala pro L.F. Rothschild, kde začal pracovat jako burzovní makléř. V nové práci ale dlouho nezůstal, protože po pouhých 100 dnech byla burza zavřena z důvodu kolapsu nových počítačů.

V roce 1990 založil vlastní makléřskou společnost. Zde zprvu prodával burzovní akcie Penny. Měl velice přesvědčivé argumenty a uměl motivovat klienty k tomu co sám zrovna potřeboval, z potencionálního klienta udělat svého nového klienta. Jeho zásada byla, že klient nesmí položit telefon, dokud nekoupí nebo nezemře. Během prodávaní podvodných akcií začala jeho firma expandovat z původně pronajaté garáže autoservisu se jeho firma přestěhovala do reprezentativních prostor a rostla také co se týče počtu zaměstnanců. V době největšího rozmachu zaměstnával téměř 1000 makléřů.

Rozhovor s Jordanem Belfortem v televizi CNN:

Nejčastější podvod

Belfortovi bezesporu uměl vydělávat. Mělo to ovšem svoji chybu. Vydělával podvody. Nejčastější z nich bylo prodávání klientům levné a bezcenné akcie, které jim byly k ničemu. To jim samozřejmě neřekl. Vtip je v tom, že akcie vlastní právě jeho firma. Jak se akcie prodávají, jejich cena roste. A když už je zisk dobrý, firma se jich zbaví, načež hodnota prudce klesne a investor přijde o peníze. Ale firma Belforta si tím vydělala miliony.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: