01. září 2021
Kategorie: Cestování

Kam cestovat s dětmi do Chorvatska – 1. díl

Pokud jste rodina, která upřednostňuje starobylé pevnosti před zábavními parky, vodopády před nákupními centry a pláže před betonovou plochou, pak návštěva Chorvatska s dětmi, může být pro vás ideální prázdninovou destinací.

Chorvatsko láká spoustou možností

Jelikož je dalmatské pobřeží dlouhé 12 000 km se svými 1200 pobřežními ostrovy, nabízí celoživotní dovolené pro rodiny s dětmi a to v samotném srdci přírody.

Středověká stará města zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO lemují pobřeží a dál samozřejmě vedou i spletitými uličkami. Ve vnitrozemí se mimo jiné nachází také celá řada národních parků, vodopádů a stezek. Jídlo si zamiluje celá rodina a maminka s tatínkem i fenomenální víno. V neposlední řadě je listnaté hlavní město Záhřeb velmi dobře zvládnutelnou destinací a poskytuje širokou škálu atrakcí vhodných pro děti.

Pohodové vesnice vytvářejí vysněnou rodinnou dovolenou

V Chorvatsku se budete zákonitě hodně procházet, tudíž pokud je dítě malé, určitě tu uvítáte nějaké nosítko. Kočárek se obecně moc nedoporučuje, jelikož zde není moc dobrý terén. Dlážděné ulice jsou toho jasným důkazem!

Procházka městskými hradbami v Dubrovníku

Legendární Dubrovník je místo, o kterém se domníváte, že ho musíte zahrnout do svého itineráře. I když vás možná děsí představou masy lidí. Přesto se jim dá vyhnout, stačí si jen přečíst správného průvodce, který vás navede.

Staré město Dubrovník je typickým středověkým opevněným městem. Nabudete z něj pocit, jako byste byli ubytovaní ve skutečném zámku nebo jakémsi venkovním muzeu. Město je tak vizuálně působivé a není ani divu, že bylo vybráno jako místo v nesmírně populární sérii Game of Thrones. Děti zabaví také jízda na lanovce.

Lokrum

Ostrov, který byl kdysi domovem krále, kde je nyní k vidění stovky králíků, pávů, botanická zahrada, mini „mrtvé moře“ na plavání a skutečný Železný trůn z Game of Thrones.

Pláž Banje – perfektní odpočinek mimo město.

Můžete také zvážit výlet z Dubrovníku do nedalekého Mostaru v Bosně a Hercegovině nebo cestu na jih do Kotoru a Perastu v Černé Hoře, to vše si jistě zamilujete.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: