16. srpna 2022
Kategorie: Lifestyle

Košilové šaty jsou jasnou volbou pro každou věkovou skupinu

Košilové šaty by měla mít ve svém šatníku každá žena. Jejich různé varianty se dají nosit během celého roku. Možná některá namítne, že retro styl ze šedesátých let není IN, opak je však pravdou. V současné době zažívají košilové šaty opět svoji slávu.

Různé modely

K dostání jsou kousky s klasickým límečkem. Oblibě se však těší i šaty se stojáčkem nebo výstřihem do obloučku či klasického véčka. Dáváme – li však přednost klasickému košilovému střihu, pak je jasnou volbou límeček. K dostání jsou oblé varianty i ty špičaté, límečky prodloužených délek nebo napodobeniny klasické klopy. Oblibě se těší límečky, které jsou lemované výraznou paspulkou, prošívané v krajích nebo ty, které zdobí výšivka či korálky a třásně. Sáhneme – li do nabídky kousků s límečkem jejich strohý vzhled můžeme zjemnit volánkem nebo stojáčkem se sklady. Chceme – li si pořídit šaty propínací, pak můžeme pouvažovat i o střihu do V. Některé kousky jsou opatřené knoflík pouze do pasu, jiné je mají až na samý kraj šatů.

Rukávy či bez nich?

I v tomto případě si můžeme vybírat. Pro letní období jsou typickými kousky modely s krátkým rukávem nebo na širší ramínka. Pro chladnější období roku můžeme sáhnout pro modely s manžetou, která se dá snadno zapínat. Dlouhý rukáv můžeme, v případě potřeby, lehce ohrnout a upevnit pomocí knoflíku nebo zipu na požadovanou délku. Pro horké letní dny jsou ideální šatky bez rukávů, na širší ramínka.

Jak je to s délkou šatů

Prim hrají tradiční midi. Na své si však přijdou i milovnice střihů delších. Ty se dají nosit i rozepnuté, třeba přes džíny a bavlněné triko. Můžeme si tak užívat stále oblíbené vrstvení. Obléknout můžeme šaty vyrobené z džínoviny. Pro letní horké dny jsou vhodné střihy stylu tunika nebo kimono, vyrobené z hedvábí či viskózy. Dají se obléknout i přes plavky, na cestu k vodě.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: