09. srpna 2019
Kategorie: Bydlení

Jak vybrat vhodné zastínění oken?

S blížícím se létem, kdy neúprosné sluneční paprsky dělají z našich domovů výheň, mnoho lidí ocení dobré zastínění svých bytů a domů. Ostré sluníčko dráždí oči, podporuje tvorbu prachu ve vašich pokojích a ze sledování napínavého filmu v televizi, díky slunci, které se na obrazovce odráží, často nic nemáte. Na trhu existuje hned několik typů zastínění oken, které si můžete do svého bytu nebo domu pořídit.

Vnitřní žaluzie

Barevné hliníkové žaluzie – kdo by je neznal. Patří mezi nejčastější a nejoblíbenější typ zastínění oken u nás, zejména pro svou nízkou cenu a velký výběr barevných provedení. Ovšem trhající se řetízky, špatná údržba a všední neoriginální design podněcuje stále více lidí porozhlédnout se po jiné alternativě zastínění, které bude nejen funkční, ale také estetické.

Vnitřní rolety

Pryč jsou dávno doby, kdy byl v prvních bytovkách nainstalované šílené zelené rolety, které sice vytvořily tmu, ovšem v létě nevpustily do pokoje vzduch a barva připomínala močál. Dnešní moderní design látkových rolet skvěle zapadne do zbytku vašeho interiéru nebo ho ještě podtrhne. Dnešní látkové rolety s moderními motivy jsou vzdušné a pokud nebydlíte v domě, ale v bytě jsou pro vás skvělou alternativou.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie si získávají stále větší oblibu u majitelů nových i starších zrekonstruovaných domů. Stejně jako u vnitřních žaluzií můžete regulovat množství světla a tím pádem i tepla. Navíc venkovní žaluzie na domě vypadají elegantně a někdy až s nádechem určitého luxusu. Odstín žaluzií můžete sladit s fasádou vašeho domu a zbytkem exteriéru, například pergolou nebo markýzou.

Venkovní rolety

Kdo má rád při spánku úplnou tmu, jsou pro něj venkovní rolety ideálním způsobem, jak toho dosáhnout. Kromě úplné tmy vám stažené rolety zajistí také ticho. Veškerý hluk a světlo zůstane venku. Pro někoho trochu klaustrofobické, pro někoho ideální.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: