16. prosince 2016
Kategorie: Zdraví

Jak žít zdravý život?

Není žádným tajemstvím, že pokud se o své tělo staráme špatně, nebude dlouho zdravé. Jako předzvěst nemoci a první varování se dostaví stavy spojené s únavou, stresem, špatnou náladou a v neposlední řadě s přibýváním na váze.

Základ je zdravá strava

Máloco se v našem životě podepíše na zhoršeném zdravotním stavu více, jak nevhodná strava. Pamatujte, čím méně kvalitních potravin konzumujete, tím horší následky na těle zanechávají. Také nekontrolovaný příjem přepálených tuků a soli škodí a může vést, až ke vzniku rakoviny.

Špatným stravováním je ohrožen i kardiovaskulární systém. Nejnebezpečnější na tom je, že kolaps přichází pomalu, mnohdy bez jediného varování a může být ve vašem životě tím posledním. Následuje „odchod uprostřed rozdělané práce“, kde po člověku zůstane šokovaná rodina, která bude potřebovat hodně času, aby se s nově vzniklou situací vyrovnala, a to jak psychicky, tak většinou i finančně.

Důležitá je pravidelná aktivita!

Pokud ještě dýcháte, je tu šance něco změnit. Nestačí se jenom zamyslet nad tím co konzumujete, ale je potřeba vzájemně propojit stravu a pohyb. Pokud byste změnili jen jednu část, narušili byste rovnováhu a problémů se nezbavili. Je prověřeno, že pouze propojením správné výživy a pohybu, lze dosáhnout požadovaného úspěchu.

Dobrá fyzická kondice je nezbytným předpokladem zdraví. Dnes již víme, že lidé s nadváhou, ale s výbornou fyzičkou se dožívají vyššího věku než lidé hubení, ale netrénovaní. Estetika a kilogramy již nejsou tím správným ukazatelem dobrého zdravotního stavu.

Nestíháte cvičit či chodit do posilovny? To vůbec nevadí. Hýbat se můžete, třeba i cestou do práce. Vystupte o stanici dříve a běžte pěšky, zapomeňte na výtah, nezlehčujte si život různými technickými vymoženostmi, ale snažte se hýbat. Bude vás to stát sice více času a energie, ale za pocit spokojenosti to stojí.

Pamatujte, že stále platí:

Čím déle člověk žije nezdravě, tím více se šance na uzdravení snižuje. A pokud již nějaké zdravotní problémy existují, není nikde napsáno, že se nemohou ještě radikálně zhoršit. Tak až dnes půjdete nakupovat, zkuste změnit obsah vašeho nákupního košíku. Není to tak těžké. Chce to jen trochu odvahy a vůli něco změnit.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: