17. února 2021
Kategorie: Bydlení

Malé detaily, které mohou proměnit váš byt ve vysněný domov

Aby bylo bydlení v bytě pohodlnější, měly by být ve fázi renovace naplánovány některé nuance. Dobrou zprávou však je, že lze nainstalovat mnoho zařízení, aniž byste doma způsobili velké změny. Například je snadné vyřešit problém s velkým množstvím vodičů a prodlužovacích kabelů rozptýlených po celém domě nebo minimalizovat ucpání odtoku – existuje dokonce způsob, jak se zbavit zápachu v popelnici.

Likvidace odpadu

Ke zneškodnění odpadu je umístěna pod kuchyňským dřezem nádoba a všechny odpady jdou přímo do ní. Když se nádoba zaplní odpadem, stisknete speciální tlačítko a zařízení rozdrtí vše, co má uvnitř. Poté se obsah vymyje do odpadních vod pomocí silného tlaku vody.

Hlavní funkcí likvidace odpadu je zabránit ucpání a využít organický odpad, který je obvykle hozen do koše na odpadky a brzy začne páchnout. Nebudete muset každý den vynášet odpadky.

Hlavní vypínač u vchodu do bytu

Mnoho hotelů má systém automatického vypnutí elektřiny v místnosti: když host odchází a vyjme kartu pokoje ze speciální kapsy vypínače, všechna světla zhasnou. Ve svém bytě si můžete nainstalovat stejné magické tlačítko, které vypne všechna vaše zařízení. Můžete udělat výjimky například pro lednici.

Toto tlačítko bude užitečné zejména v situacích, kdy jste všichni oblečeni a najednou uvidíte, že v nějaké místnosti zbývá světlo.

Mnoho elektrických zásuvek

Čím více zásuvek je v bytě, tím jednodušší bude váš život. I když neplánujete používat mnoho domácích spotřebičů, možná je budete v budoucnu potřebovat. Pokud je nedostatek zásuvek, bude místnost naplněna prodlužovacími kabely, což v žádném případě nepřispívá ke kráse bytu.

U věcí, jako jsou vysavače, můžete instalovat zásuvky přímo pod spínače světla, protože je nepravděpodobné, že tam umístíte skříň nebo jinou nábytkovou jednotku a zablokujete spínač. To také znamená, že zásuvka bude vždy k dispozici.

Odvzdušňovač

Odvzdušňovač je ventilační zařízení s vytápěním a čištěním vzduchu. Je to nenahraditelná jednotka, pokud jde o dům nebo byt ve velkém znečištěném městě. Jeho hlavním cílem je přívod čerstvého vzduchu zvenčí. Na rozdíl od klimatizace fungují po celý rok.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: