06. června 2024
Kategorie: PR Tipy

Moderní LMS systémy přinášejí revoluci ve vzdělávání a řízení znalostí

Podoba profesního i školního vzdělávání se poslední roky mění a postupně se převádí do online prostředí. Nejrychlejší proměny jsme celosvětově zažili v době covidové pandemie, kdy vzdělávání na všech úrovních probíhalo v distanční formě. Ačkoli řada institucí využívala především online schůzky přes různé aplikace, nejefektivnější se ukázaly organizace, které již dokázaly LMS systémy do svých vzdělávacích programů implementovat. V čem LMS systémy vynikají a proč jsou stále oblíbenější?

LMS systémy přejí rozličným potřebám organizace, ale i každého jedince!

Zejména v soukromém sektoru je vzdělávání zaměstnanců poměrně náročnou a mnohdy i nevděčnou činností. Už jen správné načasování kurzu, bývá poněkud problematické. Řada lidí si na něj musí udělat čas v rámci svého pracovního rozvrhu, zůstat kvůli němu déle v práci nebo naopak přijít dřív.

To se pak odráží i na samotné efektivitě tohoto vzdělávání, protože člověk, který je myšlenkami někde jinde, si těch informací ze školení moc neodnese. S LMS systémy vás to trápit nemusí, protože zaměstnanci k nim mají přístup kdykoli a mohou tak nejprve dokončit stávající úkoly s vyšší prioritou.

LMS vám umožní obsah školení modifikovat

Dalším problémem pak bývá často i vlastní obsah školení, v ucelených certifikovaných kurzech totiž zpravidla bývají modelové situace. Ty však nemusí být jednoduše aplikovatelné na procesy, které probíhají ve vašem podniku. V případě LMS systémů si však můžete kurzy a vzdělávací programy sestavit na míru vašemu podniku, a to včetně trefných praktických ukázek.

Školení nemusí probíhat pouze v podniku

Zejména u vrcholových manažerů či obchodních zástupců je čas velmi drahou komoditou a často tak potřebují, aby se mohli některým úkolům věnovat třeba na cestách. Pokud tedy často cestují, mohou se proškolit třeba ve vlaku, a ne až v pozdních hodinách, kdy se vrátili do kanceláře nebo domů.

Podle čeho vybrat vzdělávací systém?

V současné době si můžete vybrat mezi vzdělávacími systémy, které jsou poskytovány zdarma, ale jejich komplexní správa bývá časově i technicky náročná a v konečném výsledku s tím potřebuje řada firem odbornou pomoc.

Zvolit si však můžete i vzdělávací systémy navržené přímo na míru vašemu podniku, kde je profesionální pomoc samozřejmostí.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: