19. července 2019
Kategorie: Zdraví

Neem: Účinné přírodní antibiotikum

Nepatříte mezi pacienty, kteří se prvních příznacích nemoci dopují chemickými léky, ale dáváte přednost přírodním lékům a bylinkám? Většina bylinek nenapomáhá jen jednomu zdravotnímu problému, právě naopak. Léčivé bylinky pozitivně účinkují na více zdravotních potíží a to jak fyzických, tak psychických. Jinak tomu není u bylinky zvané Neem, která u nás není docela tak známá. Ovšem Číňané, jak už to u nich bývá, ji používají již po stovky let.

Kvalitní dřevo a léčivé účinky

Azadirachta indická, jak se středně vysoký strom nazývá, roste převážně v jižní Asii, kde se pěstuje pro kvalitní dřevo a zejména pro jeho léčivé účinky. Ze stromu se využívají všechny jeho části, bylo v nich objeveno kolem 150 zdraví prospěšných látek.

Celá rostlina vůní připomíná nás česnek, obsahuje tzv. limonoidy.

Přírodní antibiotikum

Neem patří mezi přírodní antibiotika, která nemají žádné vedlejší účinky. Pomůže vám dostat se nejen z angíny, ale i z chřipky a nachlazení. Jeho účinky jsou antibakteriální, ale také antivirové. Výzkumy ukázaly také jeho účinky proti strepkokovým parazitům.

Neem také působí proti různým druhů plísní, kvasinek a mykóz a to za pomoci lidového Nimbového oleje, který je v čínském lidovém léčitelství celkem známý. Olej také skvěle účinkuje při léčbě ekzémů, lupenky nebo akné.

Protirakovinové účinky

Neem podporuje tvorbu enzymů, které ničí rakovinové buňky a stimuluje buňky imunitního systému k rychlejšímu růstu a tím efektivněji bojují s rakovinovými buňkami.

Cukrovkáři mohou snížit dávky inzulinu

Neem snižuje účinky serotoninu, který je zodpovědný za špatné fungování inzulinu. Neem snižuje hladinu cukru v krvi.

Detoxikujte své tělo

Antioxidační účinky má mnoho bylinek a Neem není výjimkou. Škodlivé látky z alkoholu, cigaret, přejídání nebo nevhodných diet nezanechá na těle tolik škodlivin, když užíváte Neem.

Zákaz prodeje v EU

V EU je tato bylinka zakázaná pro mutagenní působení Neemu. Ačkoliv výzkumy ukázaly pravý opak a v Americe i na východě je hojně využíván, u nás seženete pouze kapsle, které by neměly být ochuzeny o všechny tyto léčivé účinky.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: