24. února 2024
Kategorie: Cestování

Zanzibar: exotika dostupná přímými lety z Prahy

K moři o Velikonocích? Mezi nejoblíbenější cíle českých turistů v jarních měsících patří Dubaj, která láká na parádní koupání a zcela nevšední zážitky při objevování „nej“, kterými je pověstná. Nejedná se ale o jedinou destinaci dostupnou přímými lety z Prahy. Z ruzyňského letiště se nabízí mnohem více zajímavých cílů na první letošní dovolenou. Jedním z nich je Zanzibar zahrnující stejnojmenný ostrov a severně ležící Pembu u východoafrických břehů, které jsou součástí Tanzanie.

Napřímo z Prahy

Proč právě Zanzibar? Důvodů, proč volit právě tuto destinaci je vícero. Mezi nejzásadnější faktor při rozhodování, kde strávit dovolenou, je dopravní spojení. A to je v této sezóně naprosto luxusní, protože Zanzibar je spojený s Prahou přímým letem, který trvá necelých devět hodin. Zájezdy nabízí většina tuzemských cestovních kanceláří, které zajišťují pobyty takzvaně na klíč. Ostrovy jsou ale vhodné pro objevování rovněž individuálními turisty, kteří si sestaví pobyt podle svých preferencí.

Svět pod mořskou hladinou

Poležet s drinkem v ruce na pláži je snem mnohých, ale ještě lepší je vrhnout se do vln Indického oceánu. Tyrkysová nebo zelenomodrá barva vody v kontrastu s bělostnými plážemi je dechberoucí, velmi bohatý je rovněž podmořský svět. Pro jeho zkoumání postačují brýle a šnorchl, odvážnější mohou vyzkoušet potápění v místních potápěčských školách. Pak už nic nebrání tomu vyjet lodí na atol Mnemba, který patří mezi populární lokality s možností zaplavat si s delfíny.

Tip: Podívejte se na nejlepší potápěčské destinace světa.

Po ostrově na skútru

Jak poznat další krásy Zanzibaru? Rozhodně na skútru, v jehož sedle se může projet snadno celý ostrov. Za návštěvu stojí Dům zázraků (House of Wonders), který býval největším domem v celé východní Africe. Při cestách po ostrově nelze bezesporu minout ani rodný dům Freddieho Mercuryho v Kenyatta Road ve Stone Townu. Dalším turisticky oblíbeným místem je Národní park Jozani, který uchvátí rozmanitostí živočišné říše. Zajímavými exempláři jsou bezpochyby kočkodani nebo guarézy.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: