24. dubna 2020
Kategorie: Rodina

Práce z domova s dětmi je náročná, protože chtějí vaši pozornost

Home office, nebo-li práce z domova, je stále více skloňovaným pojmem, především díky koronavirové krizi.

Pokud máte pracovní stůl, kde pracujete a vaše batolata se prostě neusadí, zkuste je zapojit do své práce. Založte si své vlastní pracovní pozice ve vašem okolí a stanovte jim několik jednoduchých úkolů, které budou dokončeny během vaší práce.

Neexistuje žádná záruka, jak dlouho to bude vaše děti bavit, ale předstírat, že jsou jedním z vašich kolegů v kanceláři, je určitě bude bavit dostatečně dlouho, abyste mohli dohnat e-maily!

Home office není vždy výhrou

Pokud jsou vaše děti dost staré na to, aby porozuměly vašemu rozvrhu, že někdy budete pracovat a že se budou bavit samy, pak je to skvělé. Pokud ne, možná budete muset naplánovat střídání se svým partnerem, aby pracovali nebo co nejlépe využili čas ke zdřímnutí!

  • Ujistěte se, že někdy naplánujete společné akce. Je to skvělá příležitost, jak je naučit zahradnictví, vaření, malířství a dalším řemeslům – mohli byste například poslat některá mistrovská díla, abyste například rozzářili domov starých sousedů.
  • Je důležité udržovat rutinu pro děti, jinak se jim bude obtížně soustředit. Přestože je snadné se spolehnout na televizi, v ideálním případě by to mělo být maximálně po dobu dvou hodin po celý den, takže je možná uložte, kdy musíte uskutečnit důležité pracovní telefonní hovory.
  • Zajistěte, aby děti měly dostatek pohybu – čerstvý vzduch pomůže zabránit narušení spánku a čerstvé ovoce a zeleninu pomůže také posílit jejich imunitní systém.
  • Je to skvělá příležitost pro celou rodinu, aby se věnovala sobě nebo meditaci, protože je to zkouška každého vztahu a schopnost zůstat v klidu potřebují všechny rodiče, ale také děti.

Den si rozvrhněte

Vytvořte si denní, či dokonce týdenní, plán a držte se ho. Děti lépe fungují, pokud ví, co je čeká. Nejistota a nestálost v nich probouzí rozmrzelost.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: