18. října 2019
Kategorie: Bydlení

Přírodní vs umělý kámen

Kamenné obložení patří mezi největší trendy v oblasti bydlení a jeho obliba nijak neklesá. Ať už se chystáte obložit zeď v obývacím pokoji nebo fasádu vašeho domu, budete stát před rozhodnutím, zda použít přírodní nebo umělý kámen. Obě varianty mají své klady i zápory. Nejdůležitějším aspektem ve vašem rozhodování je, kam hodláte kámen použít a kolik chcete do kamenného obložení investovat.

Přírodní kámen má své kouzlo

Pod pojmem přírodní kámen si mnoho lidí představí chladné „šutry“, které nemají v interiéru, co dělat. Břidlice, kvarcit, pískovec a žula patří mezi nejpoužívanější kameny, které se hodí nejen na obložení fasády, ale skvěle se vyjímají také v interiéru. Kameny se opracovávají CNC stroji, což umožňuje dát jim jakýkoliv vzhled nebo neobvyklý tvar.

Největší výhodou přírodního kamene je vysoká odolnost proti extrémně vysokým i nízkým teplotám a všem povětrnostním vlivům. Přírodní kámen můžete bez obav použít na obložení domu nebo krbu a jeho vysokou odolnost a dlouhou životnost extrémní podmínky nijak neovlivní, ovšem počítejte s jeho větší váhou, což činí vysoké nároky na podkladní plochu domu.

Z přírodního kamene vytvoříte vysoce odolné obložení, které skvěle doplní váš interiér, co se však odráží v jeho vyšší pořizovací ceně.

Umělý kámen podtrhne ráz vašeho interiéru

Imitace přírodního kamene jsou natolik věrohodné, že na první pohled nepoznáte, že se nejedná o pravý přírodní kámen. Oproti přírodnímu kameni můžete vybírat z většího množství odstínů a barev. Co však umělý kámen neumí imitovat jsou skvělé vlastnosti přírodního kamene. Umělé kamenné obložení je vhodné jen do interiéru, kde není vystaveno extrémním podmínkám a povětrnostním vlivům. Umělý kámen je mnohem náchylnější k mechanickému poškození.

Nespornou výhodou a pravděpodobně největším důvodem, proč lidé volí umělý kámen, je jeho nízká pořizovací cena.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: