20. března 2019
Kategorie: Lifestyle

Sportovní inspirace: Jana Svobodová – sportovkyně tělem i duší

Byly jí teprve 3 roky, když to poprvé zkusila. Ten opojný koktejl namíchaný z nadšení, sladkých plodů vytrvalosti a radosti z pohybu. V době, kdy se většina takhle malých dětí stále ještě učila cítit pevnou půdu pod nohama, Jana Svobodová už pravidelně obouvala běžky a jako nejmladší závodnice se hnala za vítězstvím. Ale jak postupem času zjistila, lyže nejsou tím jediným sportem, pro který má smysl se dobrovolně zadýchat, a zlatá medaile není tou největší odměnou, kterou si může odnést.

Přestože na základní škole se věnovala především atletice, cítila, že to jí nestačí. Tak jako nadšený sommelier chtěla ochutnávat stále víc. Akorát místo vinné sklenky se vybavila několika raketami a pálkami…

Tenis se pro ni stal jednoznačně srdeční záležitostí. Proto ho dodnes nejenom často hraje, ale také si plní svůj dětský sen tím, že postupně navštěvuje všechny světově významné tenisové turnaje (zbývá si odškrtnout už jen US Open) a nasává jejich jedinečnou atmosféru. Kromě toho se vyžívá i v badmintonu, squashi, ping-pongu a dalších aktivitách. Ale zpátky k jejím profesním začátkům.

MÁLO ČASU? SPÍŠ SPOLUHRÁČŮ…

Jako projektová manažerka v oblasti e-commerce si rychle uvědomila, jak vzácnou komoditou je čas, a že tím největším úspěchem je umět si ho dobře zorganizovat. I když práce měla nad hlavu, o svou dávku endorfinů z dobře odpáleného míčku se nikdy nenechala připravit. Cítila, že právě tak si nejlépe dobíjí baterky.

Akorát, jak sama Jana zjistila, shánění spoluhráčů na raketové sporty není úplně snadné. Najít ve svém okolí někoho volného, svolného a „na stejném levelu“, by se dalo přirovnat k menšímu zázraku. Navíc, co když takových lidí chcete mít v kontaktech víc, ať vám hra postupem času nezevšední?

V rámci své profese se pravidelně účastnila nejrůznějších business akcí, kde opět s nálepkou „nejmladší“ musela ukazovat, že si tam zaslouží být. Každé pracovní setkání brala jako výzvu. To ji naučil sport. Zároveň se stále vrhala po hlavě do nejrůznějších přátelských zápasů a turnajů, které ji nejenom jako člověka, ale i jako manažerku posouvaly neustále výš. Až ji napadlo, že svět businessu a sportu toho mají mnoho společného. A rozhodla se to dokázat.

ZRODILA SE BUSINESS LIGA

První 2 kola Business ligy (4 měsíce) pro ni byly hodně náročné. Tou dobou ještě žila a pracovala v Brně. Kvůli zápasům a setkáním jezdila do Prahy jen „na otočku“. Až si jednou řekla „teď nebo nikdy“ – dala výpověď, usadila se v Praze a začala se naplno věnovat tomu, co dává jejímu životu největší smysl.

Na začátku se zaregistrovala jen hrstka hráčů, proto se úplně nedařilo namíchat výkonnostně rovnocenné dvojice, ale nikomu to nevadilo. Důležitější bylo, že se sešli lidé, kteří jsou jednoduše na stejné vlně.

Dnes už je všechno jinak. Jedinečnost Business ligy, propojující práci se sportem, si v současnosti užívají už desítky podnikatelů, ředitelů, jednatelů, obchodních zástupců i manažerů. Dokonale si tu vyčistí hlavu a navážou nová přátelství s lidmi, se kterými kromě sportovního nadšení sdílí i podobné pracovní nasazení a náhled na život.

Zkuste to taky!

Jana Svobodová

jana@sportovninetworking.cz
Telefon: +420 774 326 448
Facebook Business ligy

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: