05. ledna 2022
Kategorie: Bydlení

Trendy nápady na záclony a závěsy v rustikálním stylu – 1. díl

Milujete venkovský styl? Pak vás zřejmě nepřekvapí ani úprava oken. I když je to pro mnohé z vás – detail, vězte, že i na něm záleží. Okna mají totiž jeden velmi cenný dar, dokážou změkčit kontury nábytku a dodat moderní vzhled stejně tak, jako farmářské kouzlo. Oblékněte okna do rustikálního stylu, nebudete litovat!

Současný styl si klade určité požadavky

Je to např. uhlazenost, elegance, vzdušnost a široká paleta barev. Byla by škoda nevyužít těchto aspektů k tomu, abyste si doma nevytvořili dokonalé prostředí. Doma je tam, kde se cítíte dobře, zkrátka a jasně v pohodlí, jistotě a bezpečí.

Můžete si tu připadat jako v divadle s pomyslnou rustikální oponou

Přírodní prvky vycházející z tradičního venkovského stylu vám pomohou vytvořit parádní atmosféru. Mimo designu hraje úlohu také funkčnost, což je jasné.

Nicméně vzhled je důležitý zase na oko a záclony by v sobě měly nést punc jedinečnosti a jejich součástí by mělo být také promyšlené provedení řady tkanin, barev a vzorů. Jedině tak se milovníci moderních nápadů na farmě budou inspirovat těmito možnostmi. Jak na to?

Zarámujte pohled na záclony

Aby záclony nevlály v oknech jen tak, je ideální k nim pořídit také závěsy. Ty je krásně ohraničí a nemusí být nikterak výrazné. Jednoduchost a krásu podtrhnou i neutrální dekory.

Vytvořte kontrast s jinými látkami a materiály

Vyšívaná záclonová tkanina je na výrobu výbornou záležitostí. To vše ruku v ruce vytvoří útulný prostor, přesto s nádechem moderny.

Pokud jde o zavěšení záclon a závěsů, zvolte měkké řasení, aby vám po tyči pěkně klouzaly. A pamatujte na jednu věc – závěsy dodávají kontrast a hloubku. I když nejsou zatažené, jsou vidět.

Bílé záclony evokují pocit čistoty a nejlépe propouští světlo

Je důležité, aby do místnosti pronikalo přes den dostatek slunečního svitu – je to zdroj energie a dobré nálady. Od pokoje a klidu slouží zatemňovací závěsy, které k sobě hravě přitáhnete a nerušeně usnete. Pokud jde o motiv, do konceptu nádherně zapadnou přírodní vzory motýlů, ptáčků, květin, atd.

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: