02. února 2022
Kategorie: Bydlení

Trendy nápady na záclony a závěsy v rustikálním stylu – 2. díl

Přírodní odstíny jsou stále v kurzu, ale nejsou výjimkou a moc hezky vypadají také modré záclony, které odráží stejný odstín křesla a koberce proti bílé zdi. Vrstvení látek je dnes již samozřejmostí a řada záclon a závěsů vám šikovné švadleny ušijí také na míru.

Hledejte nápady na záclony a závěsy ve stylu statku takové, které vám jsou něčím sympatické a víte, že jsou nejen krásné, ale také plní svůj účel.

Jedním takovým představitelem je čistý len, který má své kouzlo nejen v historických domech, ale našel uplatnění také v rodinných domech.

Další pravidla

Průsvitné materiály neposkytnou dostatek soukromí, což je v případě závěsů pro řadu z nás základním požadavkem.

A jak jsme se již zmiňovali v prvním díle, možné je také vrstvení jednotlivých tkanin. Tím docílíte toho, že tkaniny nebudou tolik transparentní, přesto vytvoří výsledný efekt na jedničku. Podšití druhou látkou je ideální strategií. Maximalizujete tak pohodu a klid, že vás nikdo nesleduje přes průsvitné závěsy.

Vytvořte kontrast záclon a závěsů, aby bylo vidět, co je záclona a co závěs. Parádně tak ohraničíte výhled z okna. Nebojte se, že by celý koncept působil roztříštěným dojmem, naopak – vše je ucelené a příjemný kontrast dodá nádech luxusu a jedinečný charakter. Pokud tedy toužíte na rustikální ráz vašich oken, již víte, jak na to.

Začněte třeba ložnicí, tam je to nejjednodušší

Místo nového nábytku postačí zvolit jen nový háv (tedy povlečení) vaší postele tak, aby to korespondovalo se záclonami a závěsy. Skvěle vypadá např. samet v kombinaci s přírodními a měkkými vzory na záclonách a závěsech. Je to skvost, jehož cílem je pokušení a bohatost využití materiálů.

A v neposlední řadě venkovskou atmosféru ukotví klenutý strop. Přitáhne oči nahoru, opticky tak prodlouží prostor a vnese do místnosti vznešenost. Dramatičnosti oken pomohou i rolety. Co třeba zelená a k tomu čalouněný nábytek? Vkusná rustikální kombinace, jistě přijdete na jiné i sami…

Inspiroval vás článek? Řekněte o něm přátelům: